LNW SPY

රාජපක්ෂලාගෙ අසුචී පවා රස කරමින් බුදිනා “යකඩ සුදා” යලි කරලියේ… ITN මාධ්‍ය ජාලයට කෙලවන්න හැදු අමනයා මාට්ටු…

Published on: Jun 15, 2019- පසුගිය ජනපතිවරණ සමයේ ජනපති අපේක්ෂක මෛත්‍රිපාල සිරිසේනගේ සම්බන්ධයෙන් සිරිසේන-චමිලා පෙම් පලහිලවුවක් පතුරුවා මහින්දගේ ලැබෙන්න තිබුන ඡන්ද වලටත් කෙළීය යකඩ හොරෙකු ලෙස ප්‍රසිද්ධ,පසුගිය රාජපක්ෂ සමයේ ස්වාධින රූපවාහිනිය හිගමනයට ඇද දැමු හිටපු ප්‍රවෘත්ති අධ්‍යක්ෂ(හොරට) සුදර්මන් රදලියගොඩට කලකට පසුව රාජ්‍ය නාලිකා සම්බන්ධයෙන් රුදාවක් හටගෙන තිබේ.

දියසෙන් පදනම නමින් සංවිධානයක් අටවාගත් සුදර්මන් පසුගිය ජනාධිපතිවරණ සමයේ සිරිසේනගේ රෙදි ගැලවිමට කටයුතු කල අතර ඒ වෙනුවෙන් මහින්දගෙන් රුපියල් මිලියන 250ක මුදලක් කැෂ් වලින්ම ලබාගැනිමටද ඔහු සමත්ව තිබේ.ඒවා ප්‍රසිද්ධ රහස් ය. නමුත් “යකඩ සුදා” වෙනුවෙන් වැඩේ කල කිසිවෙකුටත් රුපියල් හෝ නොලැබිනි. ඒ  අනුව චමිලා,සිරිසේන ආදර අන්දරය හා ඒ හරහා සිරිසේනට දාව දරුවාගේ පැටිකිරිය රටේ ජනතාව හමුවේ ITN ඔස්සේ ගෙනගිය “යකඩ සුදා” සිරිසේන ජනපති වු පසු සැගවි සිට පසුව සිරිසේන සමග ඩිල් දමා මහින්දව පවා පාවදිමට කටයුතු කර තිබේ. මතකද?… අමතකනම් යලිත් බලන්න…

ජනපතිවරණ සමයේ ජනපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මහතාට අපහාසයක් වන පරිදි බාලවයස්කාර දරුවකු යොදා ගනිමින් රූපවාහිනී දැන්වීමක් ප්‍රචාරය කළැයි කියන සිද්ධියක් සම්බන්ධයෙන් “යකඩ සුදා” ඇතුළු සැකකරුවන් 12 අද අධිකරණයේ පෙනී සිටිය අතර එයින් ප්‍රයෝජන ගත් “යකඩ සුදා” ඔහුන්ගේ කිහිප දෙනෙකු පාවාදි මෛත්‍රී සමග ඩිල් එකක් දමාගැනිමට සමත් විය.

ජනාධිපතිවරණ ප‍්‍රචාරක සමයේ පොදු අපේක්ෂක මෛත‍්‍රිපාල සිරිසේන මහතා සහ චමිලා නමැති කාන්තාවක අතර සම්බන්ධයක් ඇති බවට ස්වාධින රූපවාහිනිය හරහා කල ප්‍රවෘත්තිය සම්පුර්ණ අසත්‍යක් බවට අධිකරණය හරහා පිලිගැනිමට සුදානම් නම් ස්වාධීන රූපවාහිනී සංස්ථාවේ හිටපු ප්‍රවෘත්ති අධ්‍යක්ෂක සුධර්මන් රදළියගොඩ මහතා එම ආයතනයේ සභාපතිධුරයට පත් කිරිමට ජනාධිපතිවරයා සුදානම් බව සුධර්මන්ට විශේෂ නියෝජිතයෙකු හරහා දැනුම්දි තිබේන බව අප විශේෂ වාර්තාකරු 2016 මැයි 31 වැනිදා අනාවරණය කලා.

ඒ සදහා “යකඩ සුදා” තමන්ට ITN හී සභාපතිකම ලබාදෙන ලෙසට මෛත්‍රීගෙන් ඉල්ලිමක් කර තිබේ.නමුත් එම ඉල්ලිම ඉටුකිරිමට ජනපති දිගින් දිගටම අසමත් වු අතර ඊට ආසන්නතම හේතුව වි ඇත්තේ “යකඩ සුදා” අඩුම තරමේ උසස් පෙල විභාගයවත් සමත්ව නැති විමයි.ඒ හේතුව නිසා මහින්ද තාවකාලිකව අගමැති බලය අල්ලා ගත් දින 52ක කාලය තුලදිවත් “යකඩ සුදා”ට සභාපතිකම ලැබුනේ නැත.

“යකඩ සුදා” ශ්‍රි ලංකා ගුවන් විදුලියේ තැටි පිහදාමින් සිට පසුව රාජපක්ෂලාට ගොට්ට අල්ලා තනතුරු ගත් සෙවලයෙකු මිස කිසිදු හැකියාවක් නොමැති අයෙකු බව ඉදිහාසය පුරාවටම ඔප්පුකර ඇති අතර රාජපක්ෂලාගේ පරාජයෙන් පසුව සෙනසුරාදාට එන බව කියමින් රට පුරා ජනතා ආකර්ෂණය දිනාගත් “ඉරිදා” පුවත්පත වැඩිකල් නොගොස් කෙලවා ගැනිමත් සමග තවත් තහවුරු වේ.

එම අනාවරණය පහතින් කියවන්න……

සුධර්මන්ගේ පවුල ගිලගත් “ඉරිදා”සිකුරාදාම ගිනි ගනී

පසුගිය වසර කිහිපයම ITN මාධ්‍ය ජාලය සමතලා කිරිම සදහා තමන්ගේ 8 පාස් හෙංචයියන් යොදවා ගනිමින් උත්සහ ගත් රාජපක්ෂලා සහ “යකඩ සුදා”දැන් ITN මාධ්‍ය ජාලය සම්බන්ධයෙන් බිල්ලන් මවමින් සිටි.ලැජාවට කරුණනම් මාධ්‍ය සාකච්ඡා පවත්වමින් රාජපක්ෂලා සමයේ වැඩබැරි “යකඩ සුදා” ITN මාධ්‍ය ජාලය කඩා වැටි ඇති බවට බේගල් ඇදබාමින් සිටිමයි.

රාජපක්ෂ සමයේ පසුගිය ජනාධිපතිවරණ මැතිවරණ සමයේ සිය ප්‍රචාරක කටයුතු සඳහා මුදල් නොගෙවා ස්වාධීන රූපවාහිනී මාධ්‍ය ජාලය (ITN) යොදාගැනීම මගින් හිටපු ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ “දූෂණය” සම්බන්ධ වැරදි එකක් හෝ කිහිපයක් කර ඇති බව බරපතල දූෂණ, වංචා විමර්ශනය කිරීමේ ජනාධිපති කොමිසම නිගමනය කර තිබේන බව “යකඩ සුදා” දන්නේද ? නොදන්නේ නම් ඒ ගැන මහින්දගෙන් අසා දැන ගත හැක.

අයිටීඑන් මාධ්‍ය ජාලයේ හිටපු සභාපති/ප්‍රධාන විධායක නිලධාරී අනුර සිරිවර්ධන, එහි නියෝජ්‍ය සාමාන්‍යාධිකාරී (අලෙවි) ජයසිංහ ආරච්චිගේ උපාලි රංජිත් සහ එහි සහකාර කළමනාකරු (අලෙවි) දිලීප් වික්‍රමසිංහ එසේ නඩු පැවරීම සඳහා කොමිසම විසින් නිර්දේශ කරනු ලැබ තිබෙන සෙසු තිදෙනාය.ඔවුන් තිදෙනා තවදුරටත් රාජ්‍ය ආයතනයක සේවය කිරීමට නුසුදුසු බව ද කොමිසම නිගමනය කර තිබේන බව “යකඩ සුදා” දන්නේද?

ජනාධිපතිවරණයේදී පෙන්නුම් කළ අතර එවකට ජනාධිපති මහින්ද රාජපක්ෂ මහතාට වාසි සහගත අන්දමින් මැතිවරණ ප්‍රචාරක කටයුතු සිදු කිරීම සඳහා ස්වාධීන රූපවාහිනිය නොමිලයේ යොදාගැනීම තුළින් රාජ්‍ය ආයතනයක් වූ එම රූපවාහිනියට රුපියල් එකොලොස් කෝටි විසිනව ලක්ෂ හාරදහස් හයසිය තිස් අටක (රු. 112,904,638) මුදලක් පාඩු සිදු කර තිබිණි.

“යකඩ සුදා” ඔබ් ඒ ගැන නොදන්නේ නම්….

මහින්ද රාජපක්ෂ පාලනය සමයේ රාජ්‍ය ආයතන 17ක සිදු වූ බව පැවසෙන මහා පරිමාණ වංචා, දූෂණ සහ රාජ්‍ය සම්පත් අවභාවිතය පිළිබඳව පරීක්ෂා කිරීම සඳහා 2015 මාර්තු 03 වෙනි දින පත්කරන ලද බරපතල දූෂණ, වංචා විමර්ශනය කිරීමේ ජනාධිපති කොමිසම සිය පරීක්ෂණවල ප්‍රතිඵල සහ නිර්දේශ ඇතුළත් පිටු 1135කින් සමන්විත අවසාන වාර්තාව පසුගිය ජනවාරි 02 වෙනි දින ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන වෙත භාර දුන් වාර්තාව ගෙන බලන්න.

රාජපක්ෂලාගෙ අසුචී පවා රසකමින් බුදිනා “යකඩ සුදා” ඇතුලු 8 පාස් ගස් ගෙවලයන් පලමුව කලයුත්තේ රාජපක්ෂලා රාජ්‍ය මාධ්‍යයට කෙලවු කෙලවිල්ලට වන්දි ගෙවිමය. කතාව තවම ඉවර නෑ…. “යකඩ සුදා” ගේ අමන වැඩ සියල්ලම ඡායාරූප සහ හඩ පට සමග ඉදිරියේදි බලාපොරොත්තු වන්න.

සැ.යු. : පහත දැක්වෙන්නේ පසුගියදා රාජපක්ෂ හෙංචයියන්ගේ යුක්තියට හඩක් නැමති සංවිධානය විසින් පවත්වන ලද මාධ්‍ය හමුවකදි ITN මාධ්‍ය ජාලය සම්බන්ධයෙන් “යකඩ සුදා” කල ප්‍රකාශයකි.ඊට නිසි පිළිතුරු ITN මාධ්‍ය ජාලය ලබාදෙනු ඇති බව ජනතා විශ්වාසයයි.

 

සුධර්මන්ගේ පවුල ගිලගත් “ඉරිදා”සිකුරාදාම ගිනි ගනී

 

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top