LNW SPY

කාදිනල්,ගෝඨා ඇතුලු රාජපක්ෂ නඩයේ ලනුව කයි….. කටකතා වලට රැවටී රටේ ආරක්ෂාව යලි අනතුරේ දමයි… 21 ප්‍රහාරය ගැන කාදිනල් දැන සිටියාද ?

May 3, 2019 – 21 ප්‍රහාරයේ සිටම ඉතාම කල්පනාවෙන් යුතුව තමන්ගේ ගෞරවය රැකෙන පරිදි කතෝලික ජනතාවද රැකගෙන කටයුතු කල කොළඹ අගරදගුරු අති උතුම් මැල්කම් කාදිනල් රංජිත් හිමිපාණන් රාජපක්ෂලාගේ කටකතා සහ පැන්ෂන් ගිය නිළධාරීන්ගේ වාර්තා හේතුවෙන් ඊයේ හොට පටලවාගෙන තිබේ.

සියලු පාසල්,රාජ්‍ය ආයතන,දේවස්ථාන ඇතුලේ රටෙ සෑම තැනකම ආරක්ෂාව තර කිරිමට රජය මේ වනවිට කටයුතු කර තිබෙන අතර ලබන සදුදා සිට පාසල් පවා යලි ඇරැඹිමට අවශ්‍ය ආරක්ෂක කටයුතු මේ වනවිට තහවුරු කර අවසන්ව ඇති මොහොතක හදිසියේම ඊයේ (02) සති අන්තයේ යලිත් ප්‍රහාරයක් එල්ල විමට ඉඩ ඇති බව පවසමින් කාදිනල්ගෙ අත්සනින් යුතුව නිවේදනයක් නිකුත් විමත් සමග රට අවුල් සහගත තත්ත්වයකට ඇද දමා තිබේ.

(සම්පූර්ණ ලිපිය පහත දක්වා තිබේ)

කාදිනල්තුමාගේ ප්‍රකාශ හේතුවෙන් අවංකව රාජකාරි කරන නිලධාරින් ද අපහසුතාවයට පත්වෙන බව කිතුනු ප්‍රජාවගේ අදහස වි තිබේ. බොර දියේ මුලු බාන්නන් හට මෙන්ම ප්‍රහාරයෙන් තම දේශපාලනය වාසියට හරවා ගන්නට උත්සාහ කරන අයට හොද අවස්ථාවක් ඔහු ලබා දි ඇති බවයි අගරදගුරුනිවසේ සිටින කාදිනල්ගේ සමිපතමයන් පවා සදහන් කර ඇත්තේ.

21/04  ප්‍රහාරය එල්ල කළ දිනය කිතුනුවන්ගේ ප්‍රධාන දේව මෙහෙයක් වන පාස්කු දේව මෙහෙය පැවැති දිනයයි එදින කාදිනල්තුමා දේව මෙහෙය නොපවැත්තුවේ මන්ද යන්න මේ වනවිට කිතුනුවන් අතරද ප්‍රශ්නයක් හටගෙන තිබේ. ඇතැම් විට සිරිසේන ජනපතිගේ ගුණ ගයමින් පසුගිය කාලයේ ලගින්ම සිටි නිසා අදාළ ප්‍රහාරය ගැන බුද්ධී අංශ ලබාදුන් වාර්තා ගැන කාදිනල්ද දැනගෙන සිටින්නට ඇත.

අදාල ලිපිය සම්බන්ධයෙන් අප ආරක්ෂක තොරතුරු වාර්තාකරු කල සොයා බැලිමේදි තහවුරු වි ඇත්තේ රටේ වර්තමාන ආරක්ෂක තත්ත්වය පිළිබඳවත්  සොයාබලා වාර්තාවක් ඉදිරිපත් කිරීමට මහින්ද රාජපක්ෂ විසින් හිටපු ආරක්ෂක ප්‍රධානීන්  කිහිප දෙනෙකු සහ ගෝඨාභය රාජපක්ෂ සහ කටකතා දේශපාලුවන් කිහිප දෙනෙකුගෙන්  සමන්විත පත් කල කමිටුවේ වාර්තාව ඊයේ භාරදි ඇති අතර එහි වාටියේ යලිත් සති අන්තයේ ප්‍රහාරයක් එල්ල විමට ඉඩ ඇති බවට සදහන් කර තිබෙන කොටස මුල් කරගෙන කාදිනල් එම ප්‍රකාශය කර ඇති බවයි.

රටේ ආරක්ෂාව ගැන කටකතා හදන මහින්දගේ බලකායට  හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ සහ පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රීන්  වන දිනේශ් ගුණවර්ධන, විමල් වීරවංශ, කුමාර වෙල්ගම, රෝහිත අබේගුණවර්ධන සහ ඩලස් අලහප්පෙරුම යන අයගෙන සමන්විත වන අතර රට යලිත් සාමාන්‍ය අතට හැරිම වලක්වා ගැනිම ඔවුනට භාර දි ඇති ප්‍රධාන කාර්යය වි තිබේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top