LNW SPY

මෛත්‍රීට බහුතරය නෑ … ශ්‍රීලනීප ජ්‍යෙෂ්ඨයෝ කැළඹීමක! .. රවී 21 ගේනව කියා මහින්ද-මෛත්‍රී අන්දලා….

Published on: Oct 28, 2018- ව්‍යවස්ථා විරෝධී කුමන්ත්‍රණයට ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන හසුවූ බවත් ඒ සඳහා ජනාධිපතිවරයාව පොළඹවා ගෙන දුෂ්කරතාවට පත්කළේ එස්.බී.දිසානායක මන්ත්‍රීවරයා බව ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ ජ්‍යෙෂ්ඨයන්ගෙන් චොදන එල්ල වෙමින් තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළා.

මහින්ද රාජපක්ෂ අගමැතිවරයා ලෙස පත්කිරිමේ මෙහෙයුමේ මෛත්‍රී වෙනුවෙන් එස්.බී. දිසානායක මන්ත්‍රීවරයා ව්‍යවස්ථා විරෝධී අකාරයට කල බවත් කුමන්ත්‍රණය සිදුවන තෙක් මෛත්‍රී හැර වෙනත් කිසිවෙක් මේ සම්බන්ධව දැනසිටියේ නැති බවටද ඔහුන් චොදන කර තිබේ..

ඒ.බී දිසානායක සමඟ මහින්ද පාර්ශවය වෙනුවෙන් ගනුදෙනු සිදුකර ඇත්තේ බැසිල් රාජපක්ෂය. එහිදී බැසිල් රාජපක්ෂ එස්.බී දිසානායක යොදවා මෛත්‍රී ජනාධිපතිට දන්වා ඇත්තේ පාර්ලිමේන්තුවේ 113 පෙන්වීම වෙනුවෙන් තමන් එජාප මන්ත්‍රී කණ්ඩායමක් එකතු කරගෙන සිටින බවත් අවශ්‍ය ඕනෑම වෙලාවක පාර්ලිමේන්තුවේ බහුතරය පෙන්වීමට සූදානම් බවය.

එසේම එජාප උපනායක පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී රවී කරුණානායක මෙන්ම අමාත්‍ය විජේදාස රාජපක්ෂ සමඟ එජාපයේ කොටසක් සෘජුව සම්බන්ධ වන බැවින් කිසිඳු ගැටළුවක් ඇති නොවන බවද බැසිල් රාජපක්ෂ පෙන්වා දි තිබේ.

කෙසේවෙතත් රවී සහ විජේදාස සම්පූර්ණයෙන් මේ වනවිට මහින්ද අතහැර දමා ඇති අතර මෛත්‍රී සහ මහින්ද වැඩිපුරම විස්වාසය තබා ඇත්තේ අර්වී සම්බන්ධයෙන් වන අතර තමන් සමග මන්ත්‍රීවරුන් 21 සිටින බව් රවි පවසා ඇති අතර තමන්ට මුදල් ඇමතිකම ලබා දෙන්නේ නම් 21 දෙනාම බහුතරය පෙන්විම සදහා කටයුතු කරනු ඇති බවයි.

නමුත් ඊයේ උදෑසන කොළඹ ජයික් හිල්ටන් හෝටලයෙ විශේෂ සාකච්ඡාවක් අතරතුර රවී ඉවත්ව ගොස් ඇති අතර ඊයේ සවස සිට සිරිකොත එජාප පක්ෂ මුලස්ථානයේ සිට පක්ෂ කටයුතු මෙහෙයවිම ආරම්භ කිරිමත් සමග රවී මහින්ද සහ සිරිසේනට කොකා පෙන්වා ඇති බවයි ශ්‍රිලනිප ජ්‍යෙෂ්ඨයන් පෙන්වා දි ඇත්තේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top