LNW SPY

NTB බැංකුවේ තවත් ජඩවැඩ එලියට…. තැන්පත්කරුවෙකුගේ රුපියල් ලක්ෂ 1150 ක මුදලක් සාපරාධි,සාවද්‍ය ලෙස පරිහරණය කරලා… මෙන්න තවත් සාක්ෂී

Published on: Sep 28, 2018- මීට දින කිහිපයකට ඉහතදී නේෂන්ස් ට්‍රස්ට් බැංකුවේ(Nations Trust Bank) ඇමරිකන් එක්ස්ප්‍රස් ක්‍රෙඩිට් කාඩ් පත් හිමියෙකුට මුහුණ දීමට සිදුවූ අප්‍රසන්න අත්දැකීමක් පිළිබඳව අප කරැණු අනාවරණය කලා..බැංකු නියෝජිතයින් විසින් අදාළ ගනුදෙනු කරැට නින්දිත ලෙස බැනවදිමින් ඔහුගේ මිතුරන්ට සහ ඔවුන්ගේ නිවැසියන්ට දුරකථනය ඔස්සේ ගනුදෙණු කරැට අපහාස කරමින් හිංසා පමුණුවන ආකාරය අප විසින් පලකල හඬපටය හරහා අනාවරණය කල අතර අප ඒ හරහා බලාපොරොත්තු වුයේ රටේ මුල්‍ය පාලනයේ හිමිකාරිත්වය උසුලන ප්‍රධාන පෙලේ බැංකු වල මේ අකාරයේ හැසිරිමක් පැවැතිම කිසිසේත්ම අනුමත නොකරන නිසාවෙනී.

විශේෂයෙන්ම පසුගිය වසර 5ක පමණ කාලය තුල සක්විතිලාගේ සිට දඩුවම් මුදලාලිලා හරහා සෝමා එදිරිසිංහලා දක්වා රටේ ජනතාවගේ බිලියන ගණනක මුදල් වලට කෙලවා අවසානයේ තැන්පත්කරුවන්ට යන එන මං නැති කිරිම හෙට දවසේත් යලි යලිත් සිදුවිමෙ අවදානමක් රටතුල මතුවේමින් තිබේන නිසාමය.

මිට අමතරව නේෂන්ස් ට්‍රස්ට් බැංකුවේ මහා පරිමාණයේ මුල්‍ය වංචාවක් සම්බන්ධයෙන් මේ වනවිට අප විශේෂ වාර්තාකරු අනාවරණය කරගෙන තිබේන අතර ඒ අනුව රුපියල් ලක්ෂ් 1150ක මුදලක් සාපරාධි ලෙස විශ්වාසය කඩකර වංචාකර සාපරාධි,සාවද්‍ය ලෙස පරිහරණය කිරිම සම්බන්ධයෙන් බැංකුවට එරෙහිව B වාර්තාවක් හරහා අපරාධ පරික්ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව විසින් අධිකරණයට ද කරුණු ගෙනුකර තිබේ.

ඒ සම්බන්ධයෙන් දීර්ඝ විස්තරයක් බලාපොරොත්තු වන්න ….

“බලාගනින් ඔබලගේ පෞද්ගලික තොරතුරු ලීක් කරනවා…” නේෂන් ට්‍රස්ට් බැංකුවේ ක්‍රෙඩිට් කාඩ් හිමියන්ගේ පෞද්ගලික තොරතුරු අනතුරේ… ඔබත් NTB කාඩ් හිමියෙක් නම් මේ හඩපටය අහන්න …යනුවෙන් අප එදා කල අනාවරයෙන් පසුවත් මේ සටහන තබන අවස්ථාවේදිත් නේෂන් ට්‍රස්ට් බැංකුවට සම්බන්ධ මුදල් එකතුකරුවන් ලෙස පෙනී සිටින බැංකුව තුලම සේවය කරන නිලධාරින් හැසිරිම කණගාටුවට කරුණකි. තවද තවමත් මේ අකාරයට අසාධාරණයට ලක්වු අයට විසදුමක් ලබාදිමටද බැංකුව සමත් වි නෑ.

මේ සම්බන්ධයෙන් අදාළ ගනුදෙනු කරැගෙන් අප දීර්ඝ ලෙස කල විමසීමකදී ඔහු මෙසේ ප්‍රකාශ කලා.

” මම මේ ගැන බැංකුවේ වගකිව යුත්තෙක් දුරකථනය ඔස්සේ සම්බන්ධ කරගන්න උත්සහ කලා. ඒ බැංකුවේ ප්‍රධාන අංකයක් වන 0114414141 ඔස්සේයි. ඒ වෙලාවෙ මට කතා කලේ අයිලප්පෙරැම කියල කෙනෙක්. ඔහු තමන්ව හඳුන්වාදුන්නේ රිකවරි අංශයේ ප්‍රධානියා විදිහටයි. ඔහු මට කිව්වා මේ ගැන හොයල බලන්න පුළුවන් ඒත් ඊට පෙර ගෙවීමක් කරන්න කියල.. නමුත් මම ඔහුට දිගින් දිගටම කිව්වෙ මට සිදුවෙන අසාධාරණය ගැන ප්‍රථමයෙන් සොයාබලන්න කියලයි. ඒත් ඔහු ඒ ගැන තැකීමක් කල බවක් පෙනෙන්න තිබුණේ නැහැ. විශේෂයෙන්ම පැමිණිල්ලක් භාරගැනීමේදී පැමිණිලි අංකයක් ලබාදිය යුතු වුවත් ඒ කිසිවක් මට ලබා දුන්නේ නැහැ…”

හඬපටය….. 

“නමුත් මේ පැමිණිලි කිරීමෙන් පසුව මේ අපහස කිරීම් නැවතුනේ නැහැ. ඒ වෙනුවට තවතවත් හිංසාකාරී, අපහාසාත්මක දුරකථන ඇමතුම් දිගින් දිගටම ලැබුණා. පසුව නැවතත් ඉහත නිළධාරියා ඇමතීමේදී ඔහු ද මා හට තර්ජනාත්මකව බැනවැදුනා. ඔහු කිවවේ ගෙවීම් කරල එන්න. නැතුව පැමිණිලි කරන්න එපා. බාරගන්නේ නෑ කියල. ඔහු කිව්වා තවතවත් මෙවැනි දුරකතන ඇමතුම් ලැබෙයි. බැංකුවේ ප්‍රධාන විධායක නිලධාරියාට පැමිණිලි කලත් බලය තියන්නේ තමන්ට නිසා පැමිනිලි කිරීමෙන් වැඩක් නැහැ කියල…”

හඬපටය…..

කවුද මේ අයිලප්පෙරැම…

“ දැන් මට බැංකුව ගැන විශ්වාසයක් නැහැ. ඒ නිසා මම මේ සම්බන්ධයෙන් නීතිමය පියවර ගන්නවා. මට සිදුවුණ අපහසය සම්බන්ධයෙන් වන්දි ඉල්ලා නඩු දමනවා. මට සිදුවුණ හිරිහැර සම්බන්ධයෙන් නීතිමය පියවර ගන්නවා. මම අතුරැගිරිය පොලීසියට කල පැමිණිල්ලේ විභාගයට බැංකු නියෝජිතයින් පැමිණියේ නැහැ. ඒ ගැන තවදුරටත් නීති උපදෙස් අනුව කටයුතු කරනවා.”

මෙම තර්ජනාත්මක, අපහාසාත්මක සහ හිංසාකාරී ඇමතුම් ලබාදුන් දුරකථන අංක කිහිපයක් පහත් දැක්වේ. 0114331240, 0776151280, 0114682400, 0114328012, 0114331271, 0114331239. පසුව ඔහු විසින් බැංකුවේ ප්‍රධාන අංකය වන 0114414141 ඔස්සේ බැංකුවේ වගකිවයුතු නිලධාරියෙකු සම්බන්ධකරගත් අතර ඔහු විසින් ඔහුව හඳුන්වාදෙනු ලැබුවේ අයිලප්පෙරැම ලෙසයි.

“බලාගනින් ඔබලගේ පෞද්ගලික තොරතුරු ලීක් කරනවා…” නේෂන් ට්‍රස්ට් බැංකුවේ ක්‍රෙඩිට් කාඩ් හිමියන්ගේ පෞද්ගලික තොරතුරු අනතුරේ… ඔබත් NTB කාඩ් හිමියෙක් නම් මේ හඩපටය අහන්න …

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top