LNW SPY

රිෆ්කි බදුයුදින් නීළකාස හොරා අමෙරිකානු මිලියන 245 ක ව්‍යාපෘතියෙන් සියයට 15ක කප්පමක් ඉල්ලයි…

Published on: Sep 13, 2018- ISIS ඥාති පුත්‍රයාගේ මාමණ්ඩිය වන ජනාධිපති නීතිඥ ෆයිසර් මුස්තාෆාගේ අංක එකේ දුෂිත ගොලයෙකු වන රිෆ්කි බදුයුදින් දැවැන්ත හොරෙකුගේ මුල්‍ය වංචා රැසක් සම්බන්ධයෙන් තොරතුරු රැසක් අප අවස්ථා ගණනාවකදි අනවරණය කල අතර මේ වනවිට ජල ව්‍යාපෘතියක් හරහා විශාල කප්පමක් ගැනිම සදහා රිෆ්කි බදුයුදින් කුමන්ත්‍රණය කරමින් සිටින බව මේ වනවිට අනාවරණය තිබේ.

මහනුවර දිස්ත්‍රික්කය තුළ ක්‍රියාත්මක කිරීමට යෝජිත හා දැනට ක්‍රියාත්මක කෙරෙමින් පවතින අතර කුණ්ඩසාලේ, හාරගම ජල ව්‍යාපෘතිය සඳහා රුපියල් මිලියන 27495 ක මුදලක් වැයවෙතැයි ඇස්තමේන්තු කොට තිබේ. චිනයේ එක්සිම් බැංකුව සමඟ ඊට අවශ්‍ය ගිවිසුම් ද අත්සන් කොට වැඩ ආරම්භ කර ඇත.

රිෆ්කි බදුයුඩීන් ඉන්දියානු විරෝධීයෙක් ලෙස පෙනී සිටින අතර larsen&toubro සමාගමේ ඉන්දියාව සඳහා වන දේශීය නියෝජිතයා ද වන අතර අදාළ ව්‍යාපෘතියේ ඉතිරි මුදල් කොටස නිකුත් කිරිම සදහා අමෙරිකානු මිලියන 245 ක් ලෙස ආසන්න වශයෙන් ඇස්තමේන්තු කොට ඇති කුණ්ඩසාලේ හරගම ජල ව්‍යාපෘතිය වෙනුවෙන් 15%ක් රිෆ්කි කප්පම් මුදල් ලෙස ඉල්ලා තිබේ. අදාළ කප්පම් මුදල ලබාදිමට කටයුතු නොකරන්නෙ නම් ජල ව්‍යාපෘතියට අදාළව ලබාදිමට නියමිත මුදලේ ඉතුරු කොටස ලබාදිමට කටයුතු නොකරන බවයි රිෆ්කි බදුයුදින් පවසා ඇත්තේ.

රිෆ්කි බදුයුදින් නැමති අන්තවාදි මුල්‍ය වංචාකාරයන්ගේ දැනට අනාවරණය වි ඇති වංචා රැසක් අප මෙලෙස රට හමුවේ අනාවරණය කරමු.මෙම වංචා සියල්ල සම්බන්ධයෙන් FCID හෙවත් පොලිස් මූල්‍ය අපරාධ විමර්ශන කොට්ඨාශයට පැමිණිලි ලැබි ඇතත් ඒ සම්බන්ධයෙන් පරික්ෂණ කිරිම නතර කරන ලෙස ජනාධිපතිවරයාම කර ඇති නියෝග හේතුවෙන් නතර ඇති බවයි FCID අභ්‍යන්තර ආරංචි මාර්ග සදහන් කළේ.

>රිෆ්කි බදුයුදින්(rifky Badurdeen) තම කොරියන් හවුල්කරුවාගෙන් කොල්ල කෑ ඇගලුම් කම්හල් තුනෙහි හවුල්කරුවා සහ බොහෝ බැංකු වල ETF,EPF වැනි මිලියන 20ක ණය ගෙවීම් පැහැර හැරීම සහ එම වංචා වලට අදාළව උසාවි කටයුතු වලට බලපැම් කිරිම.

>වංචනික ලෙස පැහැර හැරීම් මගින් බැංකු 2ක් මං කොල්ලකෑම සහ ලියකියවිලි නිර්මාණය කරමින් සිංගප්පූරු නැව් බඩු තොගයක් වංචනිකව අත් කර ගැනීම මගින් මුදල් උපයා ගැනීමට උසාවි දෙකකින් වරදකරු වී සිටීම සහ අදාළ පාර්ශවයට ඒ වෙනුවෙන් ගෙවීමට සිදු වීම.

>කිරි මණ්ඩලමාවතේ සිදුවූ මුදල් හුවමාරුවට ඉන්දියන් ජාතියෙකු හා සම්බන්ධ වීම සහ රජයේ ඉඩමක් විකිණීම මගින් අමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 4 සොරා ගැනීම.

>ඉන්දියාවේ ලියාපදිංචි කොම්පැනියකට NHDAයට අයත්ව තිබූ ඉඩමක් විකිණීමට මැදිහත් වීම සහ උපදේශන ගාස්තු වශයෙන් ඩොලර් මිලියන 6ක් සොරා ගැනීම සහ තම බිරිද නමින් මිලියන 20කට ඉඩමක් මිලදී ගැනිම සහ මිලියන 150කට එය එම කොම්පැනියටම විකීණීම.

>JEDBයෙන් ජර්මානු කොම්පැනියක් සදහා ඉඩමක් ලබා ගැනීම සහ ඔහුගේ උපදේශන ගාස්තු වෙනුවෙන් මිලියන 2ක මුදලක් ලබා ගැනීම.

>යූනියන් පෙදෙස සහ කැලණිය ප්‍රදේශයේ ඉඩම් Porwankara Group of India සඳහා විකීණිම සහ ඩොලර් මිලියන 4 ලබා ගැනීම.

ඉහත වංචා වලට අමතරව පහත බැංකු වල ණය ගෙවීම පැහැර හැර ඇත.

සම්පත් බැංකුව මිලියන 340 විධිමත් තක්සේරුකරුවෙක් පවා නොමැතිව

පෑන් ඒෂියා බැංකුව මිලියන 310

NTB බැංකුව මිලියන 95

සියලුම කොටස් තැරැව්කරුවන්ට වංචා කොට ඇත.

කොටස් වෙළෙඳපොළ මෙහෙයවීමට සම්බන්ධ වීම සහ පෑන් ඒෂියා, සොෆ්ට් ලොජික් වැනි බොහෝ කොම්පැනි සඳහා රුපියල් මිලියන ගණනින් ගෙවීම තිබීම.

ක්‍රෙඩිට් කාඩි කොම්පැනි ණය පැහැර හැරීම

බ්‍රිතාන්‍ය ජාතිකයන් දෙදෙනෙකු ගෙන් මිලියනයක් ලබා ගැනීම සහ වැඩ නොකරන සහ ක්‍රියාත්මක නොවන වැඩපොළ ක් නිර්මාණය කිරීම.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top