LNW SPY

ජනතාවගෙන් හුරා කෑ ETI මුදල් රටවල් 3ක ගිණුම් වල…. මනෝ,මංගල සමග මාධ්‍ය හමුවට ඇවිත් මාධ්‍යට ගෙම්බර් පාට් දමයි… ETI තැන්පත්කරුවන්ට කවදාවත් මුදල් ලැබෙන්නේ නෑ

Published on: Aug 3, 2018- ETI තැන්පත්කරුවන් සදහා මුදල් සියල්ලම ගෙවිමේ හැකියාව මේ වනවිට එම මුල්‍ය ආයතනය සතුව ඇති නමුත් හිටපු ජනපති චන්ද්‍රකා බණ්ඩාරණායක කුමාරතුංගේ උපදේශකයෙකු ලෙස කටයුතු කරමින් ප්‍රසිද්ධ වොටර්ස් එජ් ගණුදෙනුවේ සහ චැනල් 9 සිදුවීමේ කුප්‍රකට වංචාකාරයෙකු වු මනෝ පසුව චන්ද්‍රිකා සමයේ සිටිම LTTE ය සමග සමීප සබඳතාවයන් පැවැත්වු අයෙකුමෙන්ම LTTE සංවිධානයට මුල්‍ය ආධාර සැපයිම් පසුපස සිටි අයෙකු වන මංගලගේ නල්ලමලේ උපදේශක මනෝ තිත්තවැල්ල සිටින බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

තැන්පත්කරුවන් 24700කගේන් සමන්විත වූ ETI මූල්‍ය ආයතනයේ තැන්පතුවල මුළු එකතුව බිලියන 33ක් වන අතර අදාල මුදල් එකවර ගෙවා දැමිම සදහා මේ වනවිට ප්‍රමාණවත් මුදල් ඇති නමුත් අදාළ බිලියන 33න් බිලියන 25ක පමණ මුදලක් රටින් පිට තැන්පත් කර තිබේන බව මේ වනවිට අනාවරණය වි තිබේ.

මනෝ තිත්තවැල්ල ඊ.ඒ.පි හෝල්ඩ්ංග්ස් සභාපතිවරයා ලෙස කටයුතු කරමින් සිටි සමයේ මංගලගේ සහයද ඇතුලුව මනෝ ඔස්ට්‍රේලියාව,මැලේසියාව සහ සිංගප්පූරුවේදි LTTE ය සමග සමීප සබඳතාවයන් ඇති කර ගත් අතර එම සබඳතාවයන් භාවිතා කරමින් අසරණ තැන්පත්කරුවන්ගේ බිලියන 33ක මුදල් හොර ක්‍රමවේදයක් වන උන්ඩියල් ක්‍රමය හරහා රටවල් අතරට ගෙන යැමට කටයුතු කර තිබේ.

අදාල මුදල් මේ වනවිට සිංගප්පූරුවේ ICBC Bankහි මුදල් වලින් කොටසක් තැන්පත්කර ඇති අතර,ඊට අමතරව හොංකොංහි කොටස් වෙළඳ පොළේ කොටසක් සහ ෆීජි දුපතේ විශේෂ ආයෝජනයක් තවත් කොටසක් යොදවා ඇති බව මේ වනවිට තහවුරු වි තිබේ. එම ගණුදෙනු සියල්ලම පසුපස කොටි ත්‍රස්තවාදීන්ගේ ජාලය සමග සaජුවම සම්බන්ධතාව ඇති එක්සත් රාජධානියේ සහ යුරෝපයේ ජනප්‍රිය ජංගම දුරකතන සමාගමක් වන ‘ලයිකා මොබයිල්’ සමාගමේ සභාපති ඩයස්පොරාවේ සුභාෂ්කරන් අල්ලිරාජා මෙන්ම ඔහුගේ චක් ගොලයෙකු වන මැලේසියානු නියෝජිත ජේ. සුධීර් ජෙයරාම් සිටින බවද මේ වනවිට තහවුරු වි අවසන්.

මේ වනවිට අනාථ වි සිටින තැන්පත්කරුවන් මුදල් ඇමති මංගලගේ සහය පතමින් සිටින අතර අප ඉතා වගකිමෙන් සදහන් කර තබනුයේ මංගලද මෙම වංචාවේ ප්‍රධාන කොටස්කරුවෙකු බැවින් කිසිදු දිනක ඔබට සහනයක් නොලැබෙන බවයි.මේ වනවිට තැන්පත්කරුවන් වෙනුවෙන් සියයට 10ක ප්‍රමාණයක් ලබාදිමට කටයුතු කරමින් සිටින අතර තවත් මාස 2කින් තවත් සියයට 10ක් ලබාදීමටද කටයුතු කරනු ඇති අතර ඉන් එහාට සතයක්වත් නොලැබන බවද අප ඉතා වගකිමෙන් යුතුව සටහන් කර තබමු.

පසුගිය කාලය පුරාවටම මෙවැනි අක්‍රමිකතා සිදුවූ අතර, EAP Broadcasting සහ EAP Films and Theatres ආයතනද කොටස් වෙළද පොළ හරහා නැතිවී ගිය තම ධනය රැස් කරගැනීමට මෙවනවිටත් පිබුරුපත් සකසා අවසානය. රජය තවමත් නිදිය , මහා බැංකුවත් නිහඩය.කොටස් වෙළදපොල අන්ධ වී ඇත ඕනෑම හොරකුට ඇතුල් වී මුදල් සොයාගෙන යනතැනක් බවට පත්වී හමාරය.අවශ්‍ය වන්නේ හොද කෝට් කිට් එකක් පමණි.මේ සදහා මේ වන විටත් එදිරිසිංහලා තම රුපවාහිනී සහ ගුවන්විදුලි මාද්‍ය ආයතන රජයේ ගණිකාවන් බවට පත් කර හමාරය,රජයට අවශ්‍ය වන්නේ එවැනි මාද්‍ය ගණිකාවන්ය එනිසා ඉදිරියේදී EAP Broadcasting සහ EAP Films and Theatres යන ආයතන කොටස් වෙළද පොළ හරහා රුපියල් බිලියන ගණනක් සොයනු ඇත.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top