Conspiracy

රනිල් අපේක්ෂකයා කර එජාපයට කෙලවන මංගල-චන්ද්‍රිකා කුමන්ත්‍රණය මෙන්න…. එජාපයෙන් ජනපති සටනට සුප්‍රසිද්ධ ව්‍යාපාරිකයෙක්!

Published on: Aug 2, 2018 – 2020 ජනාධිපතිවරණයට එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ අපේක්ෂකයා ලෙස වත්මන් අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ඉදිරිපත් කර එජාපය කුජිත කර සුන්නද්දුවිලි කිරිම සදහා රහසිගත කුමන්ත්‍රණයක මුදල් හා ජනමාධ්‍ය අමාත්‍ය මංගල සමරවිර සහ හිටපු ජනාධිපතිනි චන්ද්‍රිකා බණ්ඩාරනායක මහත්මිය ක්‍රියාත්මක කරමින් සිටින බවට තොරතුරු මේ වනවිට අනාවරණය වෙමින් තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනවරණය කළා.

එක්සත් ජාතික පෙරමුණේ 2020 ජනාධිපතිවරණ අපේක්ෂකයා ලෙස අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ඉදරිපත් විය යුතු බවත් ඒ සදහා වෙනත් අපේක්ෂකයෙකු ඉදිරිපත් නොකලයුතු බවත් කියමින් මංගල සහ චන්ද්‍රිකා මෙහෙයුමක් දියත් කර තිබේන අතර ඒ සදහා මාධ්‍ය හරහා බලපෑමක් එල්ල කිරිම සදහා අවශ්‍ය වැඩපිළිවෙළක්ද මේ වනවිට සකස් වෙමින් තිබේන බවයි වාර්තා වන්නේ.

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මෙන්ම එම පෙරමුණේද පාර්ලිමේන්තු කණ්ඩායමේ ද එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කෘත්‍යාධිකාරී මණ්ඩලයේ ද සමස්ථ පාක්ෂිකයින්ගේ ද බහුතරයේ ස්ථාවරය වන්නේ 2020 ජනාධිපතිවරණය සඳහා රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා නොවන අලුත් අපේක්ෂකයෙක් එක්සත් ජාතික පක්ෂයෙන් ඉදිරිපත් කළ යුතු අතර ඕනෑම කොන්දේසියකට යටත් වුණත් කිසිදු තත්ත්වයක් යටතේවත් පක්ෂයෙන් පිට පුද්ගලයකුට යළි කිසිදු අවස්ථාවක් නොදිය යුතු බවයි.

නමුත් 2015 දී එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස ඉදිරිපත් වීමට උත්සහ දැරූ අවස්ථාවේදී ඊට එරෙහිව පොදු අපේක්ෂකයකුගේ අවශ්‍යතාවය මතු කර, රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාට කිසිසේත් ජනාධිපතිවරණය ජය ගත නොහැකි බවට දීර්ඝ ලෙස කරුණු දක්වමින් විශේෂ ලිපියක් ද ලියා තබා දේශපාලන වශයෙන් කලකිරී එදා විදේශ ගත වූ මංගල සමරවීර මහතා 2020 ට රනිල් වික්‍රමසිංහ සුදුසු බව කියන්නේ චන්ද්‍රිකා කුමාරතුංගගේ කුමන්ත්‍රණයේම කොටසක් බවයි මේ වනවිට එජාපයේ ප්‍රබලයන් රනිල්ට පෙන්වා දි ඇත්තේ.

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ සහ පාක්ෂිකයින්ගේ මේ ස්ථාවරය නොතකා කෙසේ හෝ රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා ජනාධිපති අපේක්ෂකයා කර කුමන හෝ තත්වයක් මත රනිල් ජනපති වුවහොත් මංගල සමරවීර මහතා අගමැති කර පසුව දුමින්ද දිසානායක හරහා ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ බලය ද අල්ලා ගෙන එක්සත් ජාතික පක්ෂයත් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයත් මෙහෙයවමින් රටේ නොනිල නායිකාව විම වන අතර යම් හෙයකින් රනිල් පැරදුනහොත් එහි වන්දිය ගෙවීමට එජාපයට ඉඩදි චන්ද්‍රික සහ මංගල ඇතුළු කණ්ඩායමට සුපුරුදු පරිදි රාජපක්ෂ කල්ලිය සමග සන්ධාන ගතවිමය.

එජාපයෙන් ජනපති සටනට සුප්‍රසිද්ධ ව්‍යාපාරිකයෙක්

ජනාධිපතිවරණ අපේක්ෂකයා ලෙස 2020 ජනාධිපතිවරණයට එක්සත් ජාතික පක්ෂයෙන් තමා ඉදිරිපත් නොවුණොත් ඒ සඳහා කිසිම හේතුවක් මත පක්ෂ අභ්‍යන්තරයෙන් වෙනත් කිසිදු අපේක්ෂකයකු ඉදිරිපත් නොකළ යුතුය දැඩි ස්ථාවරයට අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා සිටියද මේ වනවිට ඒ තත්ත්වය වෙනස් වි ඇති අතර කරු ජයසූරිය,සරත් ෆොන්සේකා,සජිත් ප්‍රේමදාස අබිබවා රටේ සුප්‍රසිද්ධ ව්‍යාපාරිකයකු ජනපති සටනට ඉදිරිපත් කිරිමේ තත්ත්වයක් උදාවි ඇති බවද වාර්තා වේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top