LNW SPY

අපි නිකං ගොන් කමට දිනනවා කියලා කියන්න ගිහිල්ලා පරදින්න බැහැ…. මමයි,ගෝඨායි කතා කරලා තින්දුවක් ගත්තා…. හමුදාව, උතුරේ ගිහින් කොහොම මරන්න ඇද්ද? බැසිල්ගෙන් සැර කතාවක්

Published on: Jun 30, 2018 – මේ දිනවල වැඩිපුරම කතා බහට ලක්වෙන මාතෘකාව ඒකාබද්ධ විපක්ෂය ඇතුලු මහින්ද පිළේ ජනාධිපති අපේක්ෂකය කවුරුන්ද යන්නයි?සති අන්ත පුවත් පතක් සමග එක්වෙමින් හිටපු ආර්ථික සංවර්ධන අමාත්‍ය සහ මහින්දගේ ශ්‍රි ලංකා පොදුජන පෙරමුණේ යාන්ත්‍රනයේ මෙහෙයුම්කරු වන බැසිල් රාජපක්ෂ කල කතාවක කොටසක් පහත දැක්වේ.

මහින්ද ජනාධිපතිතුමාට තමයි අයිතිය තියෙන අපේක්ෂකයන් නම් කරන්න. එයාට තමයි දිනන්න පුළුවන් එයාට තමයි දිනන්න පුළුවන්. මහින්ද ජනාධිපතිතුමා නම් කරන කෙනෙක් තමයි ඉදිරිපත් වෙන්නේ. ගෝඨාභය හෝ වෙන කවුරු හරි ඉදිරිපත් කළත් මට ඕනේ මේ ආණ්ඩුව පරද්දන්න. මම නිතර මෙම ආණ්ඩුවෙන් බැටකාපු තවත් මිනිහෙක් නෑ. මගේම සහෝදරයෙක් ආවොත් මට වැඩිය එලියට බහින්න පුළුවන්. මහින්ද ජනාධිපතිතුමා ආයි මායි අතර තියෙන සම්බන්ධය ම ගෝඨාභයයි මායි අතරත් තිබෙනවා. ඉස්කෝලෙකට ගියේ අපි. ඇමරිකාවෙත් එකට හිටියේ. පොඩි කාලේ මහින්ද චමල් අයියා වැඩිමහල් නිසා සම්බන්ධකම් අඩුවුණා. ඇත්තම කතාව කිව්වොත් මහින්දට ඉන්නවට වැඩිය ගෝඨාභය ආවොත් මමයි ආණ්ඩුව කරන්නේ. එයා දේශපාලනය කරලා නැහැ යම් යම් නිවැරදි වෙන්න ඕන දේවල් තිබෙනවා. නිවැරදි වෙන්න ඕන තැන් සාකච්ඡා නොකර අපි නිකං ගොන් කමට දිනනවා කියලා කියන්න ගිහිල්ලා පරදින්න බැහැ. අපි දන්නවා සුළු ජාතීන් අතර අපට තවම විරෝධයක් තිබෙනවා. එක දිනා ගන්න ඕන.

රතුපස්වල රතු කල හමුදාව පසුපස කුමන්ත්‍රණය…

රතුපස්වල මේ පාර ජන්ද 3500 කින් දිනූම්. මම ගමට ගිහින් සමාව ඉල්ලුවා. වෙඩි තියලා තිබුණු විදියට පල්ලිය බිත්ති ඉවරයි. ඉස්කෝලේ යන ළමයි නේ වෙඩි වැදිලා මිය ගියේ. අපේ ශාඛා සමිති වල සාමාජිකයන්ගේ කකුල් විසිඑකක් වෙඩි වැදිලා කැඩිලා තිබුනා. එතකොට මට වුනත් හිතෙනවා මුං උතුරේ ගිහින් කොහොම මරන්න ඇද්ද? කියලා. ඒක මහා අමානුෂික දෙයක්. ඒ වගේ දෙයක් අපේ මහින්ද ජනාධිපතිතුමාගේ ආණ්ඩුවේ කරන්න බැහැ. මම දන්න ගෝඨාභය සහ ඒකට කිසිම සම්බන්ධයක් නැහැ. මගේ ප්‍රදේශය නිසා හරිනම් මම නේ සම්බන්ධ වෙන්න ඕන. අදත් ප්‍රශ්නයක් කවුද හමුදාව එව්වේ කියලා.

කටුනායක සිද්ධියට ගෝඨාභය සේ කොහොමටවත් සම්බන්ධ නැහැ. එක රනිල්ල දැන් ඉන්න වික්‍රමරත්න මෙතනට ඇවිල්ල වෙඩි තිබ්බේ. මම කියන්නේ ඒවා ඉස්සරහට වෙන්න බැහැ. ගස් බැඳපු එක stage ගිනි තියපු එක ඒවා ආපහු වෙන්න බැහැ. ඒව තමයි පසුගිය ජනාධිපතිවරණය අපි පරාද වීමට බලපෑවේ. අපි එක්කෙනෙක් දිනවනවා. මම පාර්ලිමේන්තු ඉල්ලන්නේ නෑ ආණ්ඩු කරන්නේ නෑ. මහින්ද ජනාධිපතිතුමා නම් කිරීම පිළිබඳ තීන්දුවක් අරන් ඇති. නමුත් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ සහ මම කතාකරලා තීන්දුවක් අරන් තිබෙනවා කවුද ඉදිරිපත් විය යුත්තේ කියලා. අපි දෙන්නගෙන් එක්කෙනෙක් නම් කරයිද කියල අපිට කියන්න බැහැ. කිසිම ආකාරයකින් අපි දෙන්න අතර ගැටුමක් ඇති වෙන්නේ නෑ.

ඒ වගේ දෙයක් බලාපොරොත්තු වන අයට දෙයියන්ගෙම පිහිටයි. මහින්ද ජනාධිපතිතුමා ගේ මතයක් තියෙනවා ගෙස් කරන තරමට හොඳයි කියලා. එක හරිද නැද්ද කියල මම දන්නේ නෑ. කවුද අපේක්ෂකයා සහ ඔහු නම් කරන වේලාව එතුමාට තීරණය කරන්න පුළුවන්. අපට ඒ වෙලාව කියන්න බැහැ

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top