LNW SPY

මංගල ජනපති,අගමැතිගේ බෙල්ල දිය රෙද්දෙන් කපයි… ජාතික ආණ්ඩුව තියා ගන්න ගෝඨා වහාම අත් අඩංගුවට ගනු… මංගලගේ අගමැති විමේ කුමන්ත්‍රණයට ශ්‍රිලනිපය ගේම ඉල්ලයි…

Published on: Jun 10, 2018 – ජනාධිපතිවරයා සහ අග්‍රාමාත්‍යවරයා අතර පවතින සීතල යුද්ධය කරළියට පැමිණිමත් සමග ජාතික ආණ්ඩුව මුහුණ පා සිටින අනතුරේන් බේරා ගැනිම් සදහා මංගල සමරවිරගේ ප්‍රධානත්වයෙන් පෙරේදා විශේෂ සාකච්ඡාවක් පවත්වා තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

එම සාකච්ඡාව සදහා දුමින්ද දිසානායක, මලික් සමරවික්‍රම,මහින්ද අමරවීර සහ විජිත් විජයමුණී සහභාගි වි ඇති අතර අගමැතිවරයා සහ ජනපති අතර පවතින ගැටුම හේතුවෙන් ජාතික ආණ්ඩුව පවත්වාගෙන යෑමට නොහැකි තත්ත්වයක් උදාවි ඇති බවත් ජාතික ආණ්ඩුව කඩා වැටුනහොත් තමන්ට යන එන මං නොමැති වන බව ඔහුන්ගේ අදහස වි තිබේ.

හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ වහාම අත් අඩංගුවට ගැනිමට කටයුතු කලයුතු බවත් ගෝඨා සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපතිවරයාගේ ප්‍රතිපත්තිය හේතුවෙන් එක්සත් ජාතික පක්ෂය තුලත් ඒජාප පාක්ෂිකයින් අතරත් වත්මන් ආණ්ඩුව කෙරෙහිත් සැකයක් මතුව ඇති බවයි එම සාකච්ඡාවේදි මංගල මෙන්ම මලික්ද පෙන්වා දි ඇත්තේ.

පැය 2කක පමණක් කාලයක් පැවැති සාකච්ඡාවෙන් පසුව මංගල සමරවිර ජනාධිපති සිරිසේනට දුරකතනයෙන් අමතා ඇති අතර මලික් සමරවික්‍රම අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහහට කතා කර ඇති අතර සාකච්ඡාවේ ගත් කරුණු සම්බන්ධයෙන් අගමැති සහ ජනපති දැනුවත් කර තිබේ.

එහිදි මංගල ජනපතිට පවසා ඇත්තේ එජාපය සහ ශ්‍රිලනිපය අතර විරසකය සහ ගැටුම නතර කිරිමට නම් හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ වහාම අත් අඩංගුවට් ගැනිමට කටයුතු කලයුතු බවත් ඊට අමතරව මහින්ද රාජපක්ෂ ඇතුලු රාජපක්ෂ ආණ්ඩුව පසුගිය කාලසිමාව තුල සිදුකරන ලද දුෂණ/වංචා සම්බන්ධයෙන් සිදුකරන පරික්ෂණ කඩිනම් කර ඉදිරි මාස 18 ඇතුලත ඔහුන්ට එරෙහිව් නීතිය ක්‍රියාත්මක කිරිමට කටයුතු කල යුතු බවයි.

එහිදි මංගලගේ ඉල්ලිම් වලට ප්‍රතිචාර දක්වමින් ජනපතිවරයා සදහන් කර ඇත්තේ ගෝඨාට එරෙහිව සහ රාජපක්ෂලාට එරෙහිව නීතිය ක්‍රියාත්මක කරන වේගයෙන්ම බැදුම්කර වංචාවට සම්බන්ධ අය කෙරෙහිද නීතිය ක්‍රියාත්මක කලයුතු බවයි.

මීට අමතරව ඉදිරි මාස 18 තුලදි ජනතාවට සීඝ්‍ර සංවර්ධනයක් පෙන්විම සදහා තෝරාගත් විශේෂ ව්‍යාපෘති සදහා මුදල් වෙන්කිරිමටද එම සාකච්ඡාවෙදි තින්දුකර ඇති අතර ඒ සම්බන්ධයෙන් අගමැතිවරයා මෙන්ම ජනාධිපතිවරයාද දැනුවත් කර තිබේ.

මේ අතර අදාළ සාකච්ඡාවේදි මතුවු කරුණු සහ මුදල් වෙන්කල යුතු කරුණු සම්බන්ධයෙන් කරුණු අඩංගු ලියවිල්ලක් එම කණ්ඩායම විසින් සකස් කර තිබේන අතර එය හෙට ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන අතට ලබාදිමට නියමිතව තිබේ.

මේ අතර එම සාකච්ඡා සදහා සහභාගි වු ශ්‍රිලනිප ජ්‍යෙෂ්ඨ අමාත්‍යවරයේකු සදහන් කලේ මංගල සාකච්ඡා මුවාවෙන් ජනපති සහ අගමැතිවරයා කොටවමින් හීන් සීරුවේන් අගමැතිකම ලබා ගැනිමට මංගල කුමන්ත්‍රණයක් දියත් කරමින් සිටින බවයි.

පසුගියදාඅග්‍රාමාත්‍යවරයාගේ සොහොයුරු ශාන් වික්‍ර මසිංහට අයත් ටී.එන්.එල්. රූපවාහිනි සේවයේ පොල්ගහවෙල විකාශනාගාරයට විදුලි සන්දේශ නියාමන කොමිෂන් සභාව විසින් මුද්‍රා තැබීම සහ ඊට ප්‍රතිචාර දක්වමින් ජනාධිපතිවරයාට ප්‍රහාර එල්ල කිරීමට එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ඇතැම් දේශපාලනඥයන් ක්‍රියාකිරීම පසුපස මංගල පැහැදිලිවම සිටින බවත් මංගලගේ සුවච කීකරු සුනඛයන් වන එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ මහාචාර්ය ආශු මාරසිංහ, ආනන්ද අලුත්ගමගේ ඇතුළු මන්ත්‍රිවරු කිහිපදෙනකු ඒ පිළිබඳව ජනාධිපතිවරයාට සෘජුව හා වක්‍රව චෝදනා කරන ආකරය මගින් එය තහවුරු වන බවද ශ්‍රිලනිප ජ්‍යෙෂ්ඨ අමාත්‍යවරයා අප දේශපාලන වාර්තාකරු හමුවේ පවසා තිබේ.

මේ අතර ශාන් වික්‍රමසිංහගේ දියණිය වන TNL නාලිකාවේ අධ්‍යක්ෂවරියක මෙන්ම දෙරණ නාලිකා ප්‍රධානී දිලිත් ජයවීරගේ ට්‍රයි ඇඩ් ආයතනයේ අධ්‍යක්ෂවරියක වන ඉෂිනී වික්‍රමසිංහ හදිසියේම මංගල සමරවිර අමාත්‍යවරයාගේ පෞද්ගලික ලේකම්වරිය ලෙස පත්කරගෙන තිබේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top