LNW SPY

16 කල්ලියට වැඩේ වරදී….. ශ්‍රිලනිප විපක්ෂ ගමන නවතී… 16යේ කල්ලියේ දුෂණ,වංචා කරලියට!

Published on: May 17, 2018- අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහගේ විශ්වාසභංගයෙන් පසුව ආණ්‌ඩුවෙන් ඉවත් වූ දාසය (16)දෙනාගේ කණ්‌ඩායම මේ වන විට අර්බුද රැසකට මුහුණ දි සිටින බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළ.

ඊට ප්‍රධානතම හේතුව වි ඇත්තෙ ආණ්ඩුවෙන් ඉවත් වි විපක්ෂයේ අසුන් ගෙන් ඒකාබද්ධ විපක්ෂය සිය අනසකට ගැනිම සදහා මෙහෙයුම් දියත් කිරිමට් 16 කල්ලිය මෙහෙයවුවද ඔහුන් සම්බන්ධයෙන් ඇති දුෂණ චොදනා හේතුවෙන් ඔහුන් අත් අත්ඩංගුවට් පත්විමේ ඉඩකඩක් නිර්මාණය විම බවයි දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කලේ.

මේ වනවිට ශ්‍රිලනිප නායක වත්මන් ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන සහ එජාප නායක අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ අතර පවතින බල අරගලය හේතුවෙන් විපක්ෂයට වී ආණ්ඩුව විවේචනය කරමින් රාජපක්ෂලාට සහය දෙන කණ්ඩායම් සම්බන්ධව ඇති දුෂණ චොදන සම්බන්ධයෙන් ඉදිරියේදි වහාම විමර්ශනය කර ඔහුන් අත් අඩංගුවට ගැනිමට අවශ්‍ය කටයුතු සම්පාදනය වෙමින් තිබේන බවට මේ වනවිට තොරතුරු අනාවරනය වි ඇති අතර ඒ හේතුවෙන් 16 කල්ලිය දැඩි ලෙස භීතියට පත්ව සිටින බවද වාර්තා වේ.

තම කණ්ඩායම විපක්ෂයට යැමෙන් පසුව කෙටි කාලයක් තුල ශ්‍රිලනිපය යහපාලන ආණ්ඩුවෙන් ඉවත් වි විපක්ෂයට යෑමට කටයුතු කරන බවට ජනාධිපතිවරයා පොරොන්දු දුන්නද මේ වනවිට ජනපති එම පොරොන්දුව ඉටු නොකර සිටින තත්ත්වයක් වනවිට උදාවි ඇති බවයි පසුගියදා හමුවු 16 කල්ලියේ අදහස වි ඇත්තේ.

“ජනාධිපතිතුමා ගැන ලොකු විශ්වාසයක් තියන්න බෑ…. මොකද පහුගිය කාලෙම එතුමා කාවවත් ආරක්ෂා කළේ නෑ … එක තමයි ලොකුම අවුල කවුරුවත් උදවු කරන්න කැමති නෑ ඒ නිසා… ” 16 කල්ලියේ ප්‍රබලයන් කිහිප දෙනෙකුගේම එම අදහස අනුමත කර තිබේ.

කෙසේවෙතත් ශ්‍රී ලංකා නිදහස්‌ පක්‍ෂය ආණ්‌ඩුවෙන් ඉවත් වෙනවාද නැද්ද යන්න සම්බන්ධයෙන් අද (17 ) පැවැත්වෙන පක්‍ෂ මධ්‍යම කාරක සභා රැස්‌වීමේදී තීරණයක්‌ ගැනීමට කටයුතු කරන බවට පසුගියදා ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන 16 කල්ලියට පොරොන්දු දි තිබුනද ඒ සම්බන්ධයෙන් ශ්‍රීලනිප මහ ලේකම් ඇමැති දුමින්ද දිසානායකගෙන් 16 කල්ලිය කල විමසිමකදි අදාළ මාතෘකාව සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කිරිම අනවශ්‍ය බවත් ඒ පිළිබඳව පක්‍ෂ මධ්‍යම කාරක සභා න්‍යායපත්‍රයට ඇතුලත් නොකල බවද දුමින්ද පවසා තිබේ.

ආණ්‌ඩුවෙන් ශ්‍රීලනිප පාර්ශවය ඉවත් විය යුතු බවට යෝජනාවක්‌ ආණ්‌ඩුවෙන් ඉවත්වූ ශ්‍රීලනිප මන්ත්‍රීවරුන් 16 දෙනා ජනාධිපතිවරයාට  පසුගිය සතියේ භාරදී තිබිණ අතර එහිදි ජනපති පොරොන්දු වි ඇත්තේ ඊළග මධ්‍යම කාරක සභාවේදි ඒ සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කරන බවයි.

ආණ්‌ඩුවෙන් ඉවත් වූ ඇමතිවරු 16 දෙනාගේ කණ්‌ඩායම පිළිබඳව පසුගිය සතියේ රටේ තීරණාත්මක ස්‌ථාන ගණනාවක්‌ දීම සාකච්ඡා ගණනාවක් පවත්වා ඇති අතර තමන්ට ඒකාබද්ධ විපක්ෂය තුලද නිෂ්චිත ස්ථානයක් නොමැති විමත්,ජනාධිපතිවරයාගේ ආරක්ෂාව නොමැති විමත් හේතුවෙන් ශ්‍රිලනිපයම විපක්ෂයට නොයන්නේ නම් තවදුරටත් විපක්ෂයේ සිට කට්ට කෑම වැඩක් නොමැති බවයි එම සාකච්ඡා වලදි වැඩිපුරම අවධාරණය වි ඇත්තේ.

 

 

 

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top