LNW SPY

හිගන්නාගේ සිට ගණිකාවගෙන් පවා ජරාව කන පොලිසිය ඇවන්ගාඩ්ගෙන් ජරාව කෑවේ නැලු … පුජිත ඉදිරියේ දෙකට නැමුනු නිශ්ශංක මෙන්න

Published on: May 14, 2018- කප්පම් දිම සම්බන්ධයෙන් අපකීර්තිමත් ඉතිහාසයකට හිමිකම් කියන ඇවන්ගාඩ් සමාගම සහ එහි අධිපති මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපති සම්බන්ධයෙන් පසුගිය ඉරිදා දිවයින කල අනාවරණය සමග කලබලයට පත්ව ඇති කප්පම් ගත් පොලිස් නිළධාරි සම්බන්ධයෙන් කල අනාවරණය වහාම ඉවත් කර ගන්නා ලෙසට තර්ජනාත්මක ප්‍රකාශයක් කරමින් එම පුවත සම්පූර්ණ අසත්‍ය පුවතක් ලෙස ලිපියක්ද පලකර තිබේ.

“ඇවන්ගාඩ්ගෙන් ජරාව කෑ පොලීසියේ 300ක ගේ නම් එළියට – නිශ්ශංක සේනාධිපති සියල්ල හෙළි කරයි” යනුවෙන් පලකර තිබු අදාළ පුවත වහාම ඉවත් කර ගන්නා ලෙසට නීතිය නවන පොලිස්පති පුජිත් ජයසුන්දර ඇවන්ගාඩ් සමාගමේ සභාපතිවරයාට නියෝග කර ඇති අතර ඒ අනුව නිශ්ශංක සේනාධිපති දිවයිනට කතාකර අදාළ පුවතට තමන්ගේ කිසිදු සම්බන්ධවයක් නොමැති බවට ලිපියක් පලකරවාගෙන තිබේ.

ඒ සම්බන්ධයෙන් අප දේශපාලන වාර්තාකරු කල සොය බැලිමකදි අනාවරණය  ඇත්තේ ඇවන්ගාඩ් සමාගමේ සභාපති මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපති විසින් තමාගෙන් මුදල් ලබාගත් ජ්‍යෙෂ්ඨ පොලිස්‌ නිලධාරීන්ගේ නම් ලැයිස්‌තුවක්‌ අපරාධ පරීක්‍ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව සහ තවත් විමර්ශන කණ්‌ඩායම් කීපයක්‌ වෙත ලබා දී ඇති අතර ඒ සම්බන්ධයෙන් වු පුවත් මාධ්‍යවේදීන් කිහිප දෙනෙකුටම ලබාදි ඇත්තේද ඔහු විසින්ම බවයි.

වත්මන් ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේනගේ බෑණාගේ සිට ආණ්ඩුව පෙරලිමෙන් පසුව වත්මන් ආණ්ඩුව සමග එක්වු සියලුම් ලපයි සිපයියන් මෙන්ම මාධ්‍යවේදීන් ලෙස පෙනී සිටි ඇතැම් කප්පම් කරුවන්  නිශ්ශංක සේනාධිපතිගෙන් කප්පම් ගත් බව නොරහසකි.එවන් තත්ත්වයක් යටතේ හිඟන්නාගේ සිට ගණිකාවකගෙන් පවා කප්පම් ගන්නා කුජීතම පොලිසිය නිශ්ශංක සේනාධිපතිගෙන් අල්ලස් ගත්තේ නෑ යැයි සේනාධිපති කියන්නේ නම් අනිවාර්යයෙන් ඒ සම්බන්ධයෙන් පරික්ෂණයක් කල යුතුමය.

ඇවන්ගාඩ් සිද්ධිය සම්බන්ධයෙන් කප්පම්,අල්ලස්,සන්තෝෂම් ලෙස මුදල් ලබාගත් පාර්ලිමේන්තුවේ සිට නගර සභාව දක්වා දේශපාලකයන් සහ ඔහුන්ගේ පුතාලා,දුවලා,බෑණලා ,යුධ හමුදාවේ ඉහල නිළයන්,පොලිසියේ ඉහල නිලයන්ගේ සිට කොස්සන් දක්වාත්,විද්යුත්,මුද්‍රිතනාලිකා වල සිට වෙබ් අඩවි දක්වා සිටින බව මේ වනවිටත් රහස් පොලිසිය සතු ලේඛන වන තිබේන බව මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපති නොදන්නේද?

ඇවන්ගාඩ් සමාගමේ සභාපති මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපතිගෙන් කප්පම් ගත් පොලිස් නිළධාරි සම්බන්ධයෙන් අප සතුව වාර්තා ඔනෑ තරම් ඇති අතර තමන්ගෙ ව්‍යාපාර බේරා ගැනිම සදහා පුජිත වැනි අයෙකු ඉදිරියේ දෙකට නොනැමි කොන්ද කෙලින් තබාගෙන සිටිම නිශ්ශංකගේ නුවණට හුරුය.

ඇවන්ගාඩ්ගෙන් ජරාව කෑ පොලීසියේ 300ක ගේ නම් එළියට – නිශ්ශංක සේනාධිපති සියල්ල හෙළි කරයි …හේමන්ත රන්දුණු කල අනාවරණය….

ඇවන්ගාඩ් සමාගමේ සභාපතිවරයාගෙන් රුපියල් ලක්‍ෂ ගණනින් මුදල් ලබා ගත් බව කියන පොලිස්‌ දෙපාර්තමේන්තුවේ ජ්‍යෙෂ්ඨ නිලධාරීන් 300 කට අධික පිරිසක්‌ පිළිබඳව අපරාධ පරීක්‍ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව (සී.අයි.ඩී) විමර්ශන ආරම්භ කිරීමට යයි.

ඇවන්ගාඩ් සමාගමේ සභාපති මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපති මහතා විසින් තමාගෙන් මුදල් ලබාගත් ජ්‍යෙෂ්ඨ පොලිස්‌ නිලධාරීන්ගේ නම් ලැයිස්‌තුවක්‌ අපරාධ පරීක්‍ෂණ දෙපාර්තමේන්තුව සහ තවත් විමර්ශන කණ්‌ඩායම් කීපයක්‌ වෙත ලබා දී ඇති බව ද පොලිස්‌ මූලස්‌ථාන ආරංචි මාර්ග පවසයි.

ඇවන්ගාඩ් සභාපතිවරයාගෙන් මුදල් ලබාගත් නිලධාරීන් අතර පොලිස්‌ දෙපාර්තමේන්තුවේ ජ්‍යෙෂ්ඨතම නිලධාරීන් කීපදෙනකු ද සිටින බව වාර්තා වෙයි.

මේ සම්බන්ධයෙන් ළඟදීම විමර්ශන ආරම්භ කරන අතර, මෙම නම් ලැයිස්‌තුවේ සිsටින නිලධාරීන් කැඳවා ප්‍රකාශ ලබා ගැනීමට ද කටයුතු කරන බව පොලිස්‌ ආරංචි මාර්ග කියා සිටියි.

මේ අතර මෙම උසස්‌ පොලිස්‌ නිලධාරීන් නිශ්ශංක සේනාධිපති මහතාගෙන් මුදල් ලබාගෙන ඇත්තේ කුමන පරමාර්ථයන්ට ද යන්න සොයා බලන බව ද එම ආරංචි මාර්ග කීය.

‘ඇවන්ට්‌ගාඩ්ගෙන් ජරාව කෑ පොලිසියේ 300 කගේ නම් එළියට’ ශීර්ෂ පාඨය යටතේ පසුගිය සති අන්තයේ දී ජාතික පුවත්පතක පලවී ඇති කරුණු මුළුමනින්ම අසත්‍ය බවත් එම පුවත් වාර්තාව තරයේ ප්‍රතික්‍ෂේප කරන බවත් ඇවන්ට්‌ගාඩ් ආයතනය වෙනුවෙන් එහි සභාපති මේජර් (විශ්‍රාමික) නිශ්ශංක සේනාධිපති එවු ලිපිය…

ඉරිදා දිවයින සංස්‌කාරක සටහන

මතභේදයට තුඩු දී ඇති ඉහත සඳහන් පුවත අප විසින් ප්‍රමුඛස්‌ථානයක්‌ දී පළ කරන ලද්දේ ඇවන්ට්‌ගාඩ් සමාගමේ අයිතිකරු වන මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපතිට කිසිදු ආකාරයකින් අගතියක්‌ කිරීමට හෝ පොලිස්‌ දෙපාර්තමේන්තුව සහ ඔහු අතර විරසයක්‌ ඇති කිරීමට නොව මේ රටේ පවතින අල්ලස්‌ සංස්‌කෘතියට පහර දීමේ අරමුණිනි. ඇතැම් දේශපාලනඥයන්, ඇතැම් උසස්‌ රාජ්‍ය නිලධාරීන් සහ ආරක්‍ෂක අංශවල සිටින ඇතැම් උසස්‌ නිලධාරීන් ව්‍යාපාරිකයන්ගෙන් මුදල් කඩා වඩා ගැනීමේ සිරිතක්‌ මේ රටේ තිබේ. එයට ඇති ආසන්නම උදාහරණය වන්නේ ජනාධිපති කාර්ය මණ්‌ඩල ප්‍රධානියා සහ දැව සංස්‌ථාවේ සභාපතිවරයා කන්තලේ සීනි සමාගමේ අයිතිකරුවන් ගෙන් රුපියල් කෝටි 10 ක අල්ලසක්‌ ඉල්ලා එයින් කෝටි 2 ක්‌ ලබා ගෙන ගණන් කරමින් සිටියදී අල්ලස්‌ දෙපාර්තමේන්තුවේ අත්අඩංගුවට පත් වීමය. එය නිශ්ශංක සේනාධිපති මහතා වැනි ව්‍යාපාරික ප්‍රජාවට නොවිය යුතු බව අපගේ මතය විය. ඉහත සඳහන් පුවත නිසා සේනාධිපති මහතාට අපහසුවක්‌ වී නම් අපි ඒ ගැන කනගාටුව පළකරමු. එසේම අල්ලස්‌ සංස්‌කෘතියට පහරදීමට අප ගන්නා උත්සාහය සේනාධිපති මහතාට නොවැටහීම ගැන ද අප තුළ ඇත්තේ මහත් සංවේගයකි.

මේජර් නිශ්ශංක සේනාධිපතිගෙන් අල්ලස් ගත් සහ අල්ලස් දුන් අය පිළිබඳව අප කල අනාවරණය කියවන්න…

මෛත්‍රී බෑණා කප්පම් මෙහෙයුමක – ඇවන්ගාඩ් සභාපතිගෙන් ලක්ෂ 600ක නිවසක් සහ Jeep රථයක්

ඇවන්ගාඩ් වලින් සල්ලි ගත් වෙබ් අතර ජවිපෙ ලංකා ටෘත් සහ ලංකා පුවත් පතත්!

රාජිත,චම්පික ඇවන්ගාඩ් කප්පම් අරන් -රහස් පොලිසිය,චම්පිකගේ චක්ගොල බන්දුල චන්ද්‍රසේකර පක්ෂයෙන් දොට්ට

සල්ලි ගත්තේ මම විතරද? මෛත්‍රී ඉන්නකම් මම බය නෑ

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top