LNW SPY

මෛත්‍රීගේ පිං අවතාර ගහන්න යන ගේම් එක මෙන්න..පිං ඇමතිවරු දොට්ට දමා …. ඒකාබද්ධය කඩන ප්ලැන් A ක්‍රියාත්මක කිරිම!

Published on: Apr 13, 2018 @ 22:38- මෛත්‍රීගේ පිං අවතාර විපක්ෂයට යැවිම හරහා ඒකාබද්ධ විපක්ෂයේ සමාජ කාර්යය භාරය හැල්ලුවට ලක්කර විපක්ෂය අන්ද මන්ද කිරිම සදහා කුමන්ත්‍රණයක් දියත් වෙමින් තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කලා.2016 දෙසැම්බර් 17දා අප කල අනාවරණය කල අකාරයටම වැඩබැරි සිරිසේන මේ ක්‍රියාත්මක කරමින් සිටින්නේ ඒකාබද්ධය කඩන ප්ලැන් A ක්‍රියාත්මක කිරිමය.

එදා 2015 අගෝස්තු මාසයේ මහින්ද මහතාගේ නම විකුණගෙන චන්දය ලබාගෙන පාර්ලිමේන්තුවට රිංගා ගත් මේ සෙට් එක අවුරුදු තුනක් සිරිසේනගේ සරමේ එල්ලී සිටි ආකාරය රටම දනී.

අගමැති රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාට එරෙහි විශ්වාස භයංගයට සහාය දුන් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ කැබිනට් ඇමැතිවරුන්, රාජ්‍ය ඇමැතිවරුන් සහ නියෝජ්‍ය ඇමැතිවරුන් සහ නියෝජ්‍ය කතානායකවරයා එම තනතුරුවලින් ඉල්ලා අස්වී මේ වනවිට විපක්ෂ නායක බලය අල්ලා ගැනිම සදහා නටන නාඩගම දෙස විමසිල්ලෙන් බැලිමේදි එය සිරිසේන ජුන්ටාවේ කුමන්ත්‍රණය ඉතාවම පැහැදිලිය.

මේ වනවිට පිං ඇමතියෙකු ලෙස ජනතාවගේ මුදල් ගසා කා තමන්ගේ වැරදි සියල්ලම සිරිසේනගේ ජනපති කමින් වසාගත් එස්.බි දිසානායක විපක්ෂ නායකත්වය ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පක්ෂයට ලබා ගැනිමටත් විපක්ෂ නායකයා ලෙස තමන් පත්විමටත් කුමන්ත්‍රණය කරමින් සිටින අතර ඊට නොදෙවෙනි අකාරයට බාල තෙල් ගෙන එමේ පුරෝගාමීයා වන 2020දි ජනපති අපේක්ෂයෙකු විමේ සිහින බලමින් සිටින අමාත්‍ය සුසිල් ප්‍රේමජයන්ත විපක්ෂ නායකත්වය ගැනිම සදහා මෙහෙයුමක් දියත් කර ඇති අතර ඒ සදහා මහින්දගේ සහයද ලබා ගැනිමට කටයුතු කරමින් සිටි.

දුර දැක්ක lankanewsweb.today 2016 දෙසැම්බර් 17දා අප කල අනාවරණය තවමත් වලංගුය….

Published on: Dec 17, 2016 – ඉතා ඉක්මනින්ම එජාප-ශ්‍රීලංකා ජාතික ආණ්ඩුව බිඳදැමිමට තමන් කටයුතු කරන බවත් ඒ සමගම විපක්ෂයේ බලය ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ තමන්ගේ කණ්ඩායමට විපක්ෂ නායකත්වය ලබාදිමට තමන් කටයුතු කරන බව නිල වශයෙන් මෛත්‍රීපාල සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා සිය ශ්‍රීලංනිප කණ්ඩායමට නිළ වශයෙන් දැනුම් දි තිබේ.

රාජපක්ෂලා මර්දණය කිරිම සදහා තමන් ක්‍රියාත්මක කිරිමට ඉතුරුකරගෙන සිටි ප්ලැන් A මෙය බවත් ශ්‍රිලංකා නිදහස් පක්ෂය තමන්ගේ නායකත්වය යටතේ විපක්ෂය ලෙස පාර්ලිමේන්තුවේ පෙනී සිටිමත් ඒ අනුව විපක්ෂ නායක බලය තම කණ්ඩායමට ලැබිමත් හේතුවෙන් ඒකාබද්ධ විපක්ෂය අනිවාර්යයෙන් දියවි යනු ඇති බවයි සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා පෙන්වා දි ඇත්තේ.

දැනට විපක්ෂ නායකත්වය දරන ද්‍රවිධ ජාතික සන්ධානය සමගද තමන් සාකච්ඡා කල බවත් රාජපක්ෂලා දේශපාලන භූමියෙන් ඉවත් කර දැමිම සදහා ඔහුන් විපක්ෂ නායක කම අතහැරිමට සුදානම් බව තමන්ට දැනුම් දුන් බවද සිරිසේන සිය ශ්‍රීලංනිප කණ්ඩායමට පවසා තිබේ.

තමන් මේ සම්බන්ධයෙන් අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා සමගද සාකච්ඡා කල බවත් ඒ අනුව ජාතික ආණ්ඩුවෙන් ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ තමන්ගේ කණ්ඩායම තාවකාලිකව ඉවත් වි එජාප ආණ්ඩුවකට ඉඩදෙන බවත් ද්‍රවිධ ජාතික සන්ධානයේ මන්ත්‍රීවරුන් කිහිප දෙනෙකුද එම ආණ්ඩුවේ ඇමතිකම් දරණු ඇති බවද සිරිසේන පෙන්වා දි තිබේ.

මේ අතර එජාප ආණ්ඩුව සමග එකතු විමට කැමති ශ්‍රීලංනිපයේ තමන්ගේ කණ්ඩායමේ ඔනෑම අයෙකුට අවස්ථාව ඇති බවත් ඒකාබද්ධ විපක්ෂය විනාශ කිරිමෙන් පසුව විපක්ෂයක් අවශ්‍ය නැති බවද සිරිසේන ජනාධිතිවරයා සදහන් කර තිබේ. නව විපක්ෂයේ විපක්ෂ නායක කම තවමත් විවෘතව ඇති බවත් ඒ සදහා ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය තුල තරගයක් ඇති කිරිම තමන්ගේ එකම බලාපොරොත්තුව බවද සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා සිය කණ්ඩායමට දැනුම් දි තිබේ.

රනිල් එලවා ආණ්ඩුවේ බලය හා එජාප බලය ඇල්ලිමේ කුමන්ත්‍රණය

අයවැය සම්මත විමෙන් පසුව නව ආණ්ඩුක්‍රම ව්‍යවස්ථාව සංශෝධන ක්‍රියාවලිය අස්සේම ජාතික ආණ්ඩුව වෙනුවට රනිල් වික්‍රමසිංහ මහත නායකත්වය යටතේ එජාප ආණ්ඩුවක් සෑදිමට අවශ්‍ය තල්ලුව ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන සහ ශ්‍රීලනීප මෛත්‍රී පිළේ කණ්ඩායම් හරහා සිදුකිරිමට අවශ්‍ය මෙහෙයුම මේ වනවිටත් ක්‍රියාත්මක වෙමින් තිබේන අතර ඒ පසුපස එජාපයේ සජිත් පිළ නියෝජනය කරන නී අමාත්‍යවරුන් මෙන්ම රාජ්‍ය අමාත්‍යවරුන් වන අජිත් පී පෙරේරා,රංජන් රාමනායක සහ එජාපයේ නායකත්ව සිහිනය අභියස සිට පසුව වික්‍රමසිංහ මහතාගේ ගල් කොල්ලන් කපා දැමු ආරක්ෂක රාජ්‍ය අමාත්‍ය රුවන් විජයවර්ධනද සිටින අතර සජිත් පිළේ න්‍යාචාරවයාව සිට දැන් සිරිසේනගේ න්‍යාචාරවරයා ලෙස කටයුතු කරන ශිරාල් ලක්තිලක මෙම මෙහෙයුම පිටුපස සිටින බවද අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

ජාතික ආණ්ඩුව අවසන්-මෛත්‍රී පිළ විපක්ෂ නායකකම ගනී…ඒකාබද්ධය කඩන්න ප්ලැන් A ක්‍රියාත්මකයි

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top