Conspiracy

“කාලා කාලා සැපට හැදිලා අපේ සල්ලි කාටද ගියේ” ETI(එදිරිසිංහ) හොරුන්ට එරෙහිව ජනතාව සටනට

Published on: Mar 30, 2018- එදිරිසිංහ සමූහ ව්‍යාපාරයට අනුබද්ධ ඊ.ටී.අයි. (ETI)ෆයිනෑන්ස් ලිමිටඞ් මූල්‍ය ආයතනයේ මුදල් තැන්පත් කළ ගණුදෙණු කරුවන් අද එම ආයතනයට පැමිණ විරෝධය පළ කිරීමත් සමග උණුසුම් තත්ත්වයක් හටගත්තා.ඊ.ටී.අයි. ෆයිනෑන්ස් ලිමිටඩ් ආයතනයේ මුදල් තැන්පත් කළ දිවයිනේ නන්දෙසින් පැමිණි ගණුදෙණුකරුවන් විශාල පිරිසක් අද කොළඹ වෝඩ් පෙදෙසේ පිහිටි එහි මූලස්ථානයට පැමිණ සිටියේ තම තැන්පතු ලබා ගැනීමේ අරමුණින්.

එහිදී ආයතන බලධාරින් කොටස් වශයෙන් ගණුදෙණුකරුවන්ට මුදල් ලබාදීමට එකග වී ඇති අතර ඊට ගණුදෙණුකරුවන් එකගත්වය පළ කර නැහැ

ජීවකගෙන් රුපියල් කෝටියක පගාවක්

එදිරිසිංහ සමුහ ව්‍යාපාරය විසින් සිදු කරණු ලැබූ මහා පරිමාණයේ මුල්‍ය වංචාව වසා ගැනීම සඳහා මේ වන විට ඒ සමබන්ධව කටයුතු කරන බොහෝ දෙනෙකුට එහි ප්‍රධානියා වන ජීවක එදිරිසිංහ විසින් අල්ලස් ලබා දෙමින් සිටින අතර එ අතර ප්‍රධාන පෙලේ විද්යුත් සහ මුද්‍රිත මෙන්ම වෙබ් ගොඩ් ෆාදර්ල ලෙස පෙනී සිටින ඇතැම් නීච කුලයේ පුද්ගලයන්ද සිටින බව අප මීට පෙරද අනාවරණය කලා.

අදාළ ව්‍යාපාරය විසින් මෙරට අහිංසක ජනතාවගේ මුදල් ගෙන සිදු කොට ඇති මහා පරිමාණ වංචාව හේතුවෙන් අදාළ සමුහ ව්‍යාපාරයට සම්බන්ධ ස්වර්ණමහල් ෆිනෑන්ස් සර්විසස් ලිමිටටඩ් සහ එදිරිසිංහ ට්‍රස්ට් ඉන්වෙස්ට්මන්ට් මුළුමනින්ම පාහේ බංකොලොත් වී ඇති අතර හෙංචයියන්ට වරප්‍රසාද ලබා දෙමින් සිය බංකොලොත් බාවය වසා ගැනිමට ජිවක සමත්ව සිටියා.

ජීවක එදිරිසිංහ පසුගිය සතියේදී දේශීය ආදායම් බදු දෙපාර්තමේන්තුවේ ඉහළ පෙළේ නිලධාරියෙකුට රුපියල් කෝටියක පගාවක් දීම රටේ කවුරුත් දන්න රහසකි.

ETI හරහා ජනතා මුදල් කෑ තිත්තවැල්ල

ලංකාවේ අහිංසක ජනතාව විසින් අදාල ආයතනවල තැම්පත් කළ මුදල් එහි ප්‍රධානින් විසින් වෙනත් විදේශීය බැංකුවල තැම්පත් කිරීම හේතුවෙන් ETI ව්‍යාපාරය සම්පූර්ණයෙන්ම කඩා වැටුන අතර ඒ පසුපස රටේ අද ප්‍රශ්ණ වලින් බහුතරයකට මුලික හේතුවක් වු රටේ පවුකරයෙක් වන ඊ.ඒ.පි හෝල්ඩ්ංග්ස් සභාපති මනෝ තිත්තවැල්ල සිටින බව නොරහසකී.

ඊ.ඒ.පි හෝල්ඩ්ංග්ස් හා එහි ආශ්‍රීත සමාගම් ලබන වසරේ ණයකර සහ මුළික කොටස් නිකුතුවක් සදහා සුදානම්වෙත්දි ඒ පිලිබදව නීතිමය බාදක රාශියක් පවතින බැවින් වර්තමාන ඊ.ඒ.පි හෝල්ඩ්ංග්ස් සභාපති මනෝ තිත්තවැල්ල පොදු අපේක්ෂක සිරිසේන හමුවී EAP එදිරිසිංහලාට ලබන වසරේ ණයකර සහ මුළික කොටස් නිකුතුව සදහා අවශ්‍ය වටපිටාව සකසන ලෙස ඉල්ලා ඇති අතර ඒ වෙනුවෙන් තම ආයතනයේ අධ්‍යක්ෂක මණ්ඩලය ඕනෑම දෙයක් කිරීමට පසුබට නොවන බවත් පොදු අපේක්ෂක සිරිසේනට හිටන් දන්වා ඇත ,පොදු අපේක්ෂක සිරිසේන ,ඉතාම කාර්යබහුල අවස්ථාවක සිරිසේන මනෝ හමුවීම හිටපු ජනපති චන්ද්‍රකා බණ්ඩාරණායක කුමාරතුංග විසින් සම්බන්ධිකරණය කර දී ඇති අතර .වර්තමාන ඊ.ඒ.පි හෝල්ඩ්ංග්ස් සභාපති මනෝ තිත්තවැල්ල ,චන්ද්‍රකා සමයේ මහජන බැංකු සභාපති ඇතුළු ඉහළ තනතරු දැරු ලෙස තවදුරටත් කටයුතු කෙනෙකි .

EAP සමාගමේ කෙරුවාව පිලිබදව හෙළිදරව්ව 

ETI හෙවත් එදිරිසිංහ ට්‍රස්ට් ඉන්වෙස්ට්මන්ට් ආයතනයේ පාඩුව සහ හිටිහැටියේම මුදල් වාෂ්ප වීම එදිරිසිංහ සමුහ ව්‍යාපාරයේ දශක ගණනාවක සිට සේවය කල ,එදිරිසිංහ මහතා ජීවත්වසිටි කාලයේදී පටන් ඉතාමත්ම ලගින් ඇසුරු කල සහ දුකේදී සැපේදී එකට සිටි ,එදිරිසිංහ මුදලාලි නැතිවීමෙන් පසුව සෝමා එදිරිසිංහට ශක්තියක්ව සිටි සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) යන අය , ETI ආයතනය විනාශ කළබවත් ,. ETI ව්‍යාපාරය සතු රත්තරං හෙට්ටි විදියේ දේවි ජුවලර්ස් හරහා විකුණා දැමු බවත් ,අමෙරිකාවේ සිටින සිය පුත්‍රයා වන මහේෂ්වරන් හරහා අමෙරිකාවේ සුපිරි මාලිගා දෙකක් මිලදි ගත බවත් . මිට අමතරව ඩොලර් බිලියන ගණනක් මුදල් සුන්දරම් ඥාතින්ගේ නම් වලින් බැංකුවල තැන්පත් කර මුළු ETI ව්‍යාපාරය සතු සියලුම දේපල සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) විනාශ කල බවට කටකතාවක් යවා ඒ හරහා කිලිටි වූ තම එදිරිසිංහ නාමය සෝදා පිරිසිදු කරගන්නට සැරසෙන බවත් මේවනවිට මහේන් ගෙන් පසුව එදිරිසිංහ පවුලේ රෙදි අපුල්ලන ස්වර්ණවාහිණි නාලිකාවේ ප්‍රධානි හරහා මුදලට වැඩ කරන වෙබ් අඩවි කීපයක් හරහා සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) ගේ කතාව ජනගත කරන ලෙස දැනුම් දුන් බවත් ඒ සදහා මුදල් ප්‍රතිපදනද ලබාදුන් බව අපගේ නියෝජිතයා අප හා පැවසීය .

ප්‍රශ්නය තිබෙන්ණේ සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) සියලුම රත්‍රන් විකුනනතෙක් එදිරිසිංහ පවුල ඇතුළු ETI අධ්‍යක්ෂ මණ්ඩයේ අය නිදාගෙන සිටියා ද ???, දශක ගණනක් වෙළදාමේ සිටින එදිරිසිංහලට මෙය දැන ගැනීමට ලැබුනේ නැතිද ?? ETI එකේ තිබු රත්‍රන් සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) ගෙන ගියේ කෙසේද , සේප්පු කඩලා ද ? එදිරිසිංහ ආරක්ෂක අංශ වලට මොකද වුනේ .එදිරිසිංහලා සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) ට එරහිව ගොත ඇති කථාව පළමු පන්තියේ ළමයකුගේ රචනාවක් වැනිය.

වසර ගණනාවක සිට විශේෂයෙන්ම වසර 2006 සිට සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) ගෙන් රුපියල් මිලියන ගණනක් ණයට ගෙන ඇති බවත් , එදිරිසිංහ පවුල ETI ප්‍රශ්නය නිර්මාණය කර ,දබුලු ගිහින් තලගොයින් ද මරාදැමීමේ ක්‍රියාවක නිරත වන බවයි . මෙයින් බලවත් කම්පනයට පත් සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) මේ වනවිට අසනීප තත්වයෙන් පසුවන බව අපට වාර්තාවිය . අප සුන්දරම් අත්පුදනාදම් (Sundaram Atputhanathan) හට දුරකථ ඇමතුමක් ලබා දුන්නද ? සම්බන්ධ කරගැනීමට නොහැකි විය.

පසුගිය කාලය පුරාවටම මෙවැනි අක්‍රමිකතා සිදුවූ අතර, EAP Broadcasting සහ EAP Films and Theatres ආයතනද කොටස් වෙළද පොළ හරහා නැතිවී ගිය තම ධනය රැස් කරගැනීමට මෙවනවිටත් පිබුරුපත් සකසා අවසානය. රජය තවමත් නිදිය , මහා බැංකුවත් නිහඩය.කොටස් වෙළදපොල අන්ධ වී ඇත ඕනෑම හොරකුට ඇතුල් වී මුදල් සොයාගෙන යනතැනක් බවට පත්වී හමාරය.අවශ්‍ය වන්නේ හොද කෝට් කිට් එකක් පමණි.මේ සදහා මේ වන විටත් එදිරිසිංහලා තම රුපවාහිනී සහ ගුවන්විදුලි මාධ්‍ය ආයතන රජයේ ගණිකාවන් බවට පත් කර හමාරය,රජයට අවශ්‍ය වන්නේ එවැනි මාද්‍ය ගණිකාවන්ය එනිසා ඉදිරියේදී EAP Broadcasting සහ EAP Films and Theatres යන ආයතන කොටස් වෙළද පොළ හරහා රුපියල් බිලියන ගණනක් සොයනු ඇත.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top