Conspiracy

2020 ජනාධිපති සටනට ෆොන්සේකා… රනිල් නායකත්ව අර්බුදයෙන් ගොඩ එන්න අලුත් ගේමක් ගහයි…. මෛත්‍රී පතොලයා කල සංඝ රජුගේ රහස මෙන්න

Published on: Mar 20, 2018- 2020 ජනාධිපති සටනට හිටපු හමුදාපති ෆීල්ඩ් මාෂල් සරත් ෆොන්සේක පොදු අපේක්ෂකයා ලෙස ඉදීරිපත් විමට සුදානමක් පවතින බැවින් ඔහුට එක්සත් ජාතික පක්ෂය අත්හැර යැමට නොහැකි වන ලෙස තනතුරක් ලබාදිමට කටයුතු කලයුතු බවට අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ යෝජනාවක් කර තිබේන බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

2020 ජනාධිපතිවරණයේදි පොදු අපේක්ෂකයෙකු ඉදිරිපත් කිරිම සදහා රනිල් පාර්ශවය සහ මහින්ද පාර්ශවය වෙන වෙනම මේ වනවිට මෙහෙයුම් දියත් කරමින් සිටින අතර ඒ සදහා එජාපය හරහා වැඩි ඉඩක් ලැබි ඇත්තේ 2010 වසරේ ජනාධිපති අපේක්ෂකයා ලෙස ඉදිරිපත් වු සරත් ෆොන්සේකා ට වන අතර ඒ අනුව සරත් පොදු අපේක්ෂකයෙකු ලෙස ඉදිරිපත් කලහොත් ශ්‍රිලනිපය හිටපු ආරක්ෂක ලේකම් ගෝඨාභය රාජපක්ෂ තොරා ගැනිමට ඉඩ ඇති බවත් වැඩි දේශපාලන අත්දැකිම් සහ යුධ ජයග්‍රහණයේ 50% -50% බෙදි යැමත් විශේෂන්ම සුලු ජාතික ඡන්ද සරත් ෆොන්සේකා තොරා ගැනිමත් හේතුවෙන් පහසුවෙන්ම ජයගැනිමට හැකි වනු ඇති බවද එජාපයේ රනිල් පිළේ අදහස වි තිබේ. සියල්ලටම වඩා මේ වනවිට අලු යට නලියමින් තිබේන එජාප නායකත්ව ගිනී පුපුරු ඉවතට පැමිණිම නතර කර ගැනිමට හොදම විකල්පය සරත් ෆොන්සේකා පොදු අපේක්ෂකයා ලෙස පෙන්විම බවයි රනිල් පිළේ අදහස වි ඇත්තේ.

පසුගිය දිනකිහිපය තුල රනිල්ගේ සිවිල් සංවිධාන බලකාය එලියට දමා ජනාධිපතිවරයා පතොලයෙකු ලෙස සමාජ ගත කිරිමට මාධ්‍ය හරහා විවිධ දේශන පැවැත්විමට කටයුතු කල අතර එහිදි “යහපාලන” ආචාර්ය දඹර අමිල හිමියෝ මෛත්‍රී පතුරු ගැසිමට කටයුතු කල අතර මේ වනවිට සරත් ෆොන්සේකා 2020දි ජනාධිපති අපේක්ෂක කරවිමේ සටනේ මුලිකයා ලෙස දඹර අමිල හිමියෝ කටයුතු කරමින් සිටින බවද අනාවරණය වි තිබේ.

අනාගත එජාප නායකයා අනාත කල කමිටු වාර්තා…..

මේ අතර එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ සභාපති සහ මහා ලේකම් ඇතුළු සියලුම ප්‍රධාන තනතුරු වහාම ක්‍රියාත්මක වන පරිදි සංශෝධනය විය යුතු යැයි, එම පක්ෂයේ ප්‍රතිසංවිධානය කෙසේ සිදු විය යුතු ද යන්න සම්බන්ධයෙන් කරුණු ඉදිරිපත් කිරීම සඳහා පත් කළ රුවන් විජයවර්ධන කමිටු වාර්තාව මගින් නිර්දේශ කර තිබේ.

මිට අමතරව එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ඊළඟ නායකයා කවුරුන්ද යන්න පිළිබඳව අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා පක්ෂයේ විශේෂ මහා සම්මේලනයක් කැඳවා ප්‍රකාශයට පත් කළ යුතු බව පෙන්වා දෙන රුවන් විජයවර්ධන කමිටුව එසේ කළොත් අනාගතයේදී පැහැදිලිව සිදු වන්නේ කුමක් ද යන්න පිළිබඳව ඇති වන අවබෝධය නිසා පාක්ෂිකයින් අතර තිබෙන සැක සංකා,අවිනිශ්චිතා සහ තර්ක විතර්ක පහව යනු ඇතැයි ද විශ්වාසය පළ කර සිටියි.

කෙසේවෙතත් අනාගත පක්ෂ නායකත්වයකට සිහින මවමින් රනිල්ට එරෙහිව දැවැන්ත මඩ ප්‍රහාර දියත් කල සජිත් ප්‍රේමදාස මේ වනවිට පක්ෂයේ නායකත්වය සියතට ගැනිමට පස්සා ගසමින් සිටින බව වාර්තා වේ.ඊට ආසන්නතම හේතුව වි ඇත්තේ රනිල්ගේ කමිටු වාර්තා හරහා පළාත් පාලම මැතිවරණයට පෙර අනාගත නායකයා පෙන්වා එජාප පාක්ෂිකයින්ට සීනී බෝල බෙදා පසුව පළාත් පාලන මැතිවරණයෙන් අපේක්ෂිත ජයග්‍රහණයක් ලබා ගැනිමට නොහැකි විමෙන් පසුව එය දඩමිමා කර ගනිමින් අනාගත නායකය අනාත කිරිමට රනිල් කැස කවමින් සිටින් බව සජිත් පිළේ මතය වි තිබේ.

“යහපාලන” ආචාර්ය දඹර අමිල හිමියෝ….

“ජනාධිපතිවරයා සම්පූර්ණයෙන්ම වග කියන්න ඕනේ මේකට. ඇත්තටම අද දෙකයි පහනේ, පතෝල වර්ගයේ ජනාධිපතිවරයෙක් ඉන්නේ. හරිම කණගාටුයි. අපි ලෝකේ කොහෙවත් දැකලා නෑ මේවගේ පජාත ජනාධිපතිවරයෙක් ඒ කියන්නේ කොන්ද පණ නැති, දෙකයි පනහේ,පතෝල කරල වගේ ජනාධිපතිවරයෙක් ඇත්තටම කියනවා නම්. රටේ නීතිය පවත්වගෙන යාම ප්‍රධාන වගකීමක්. ඒක එයාට කරන්න බැරිනම් යන්න කියල කියන්න තියෙන්නේ. කරතොත් කරපං හරියට නැත්නම් පලයං අහකට කියලා.මුළු රටම විනාශ කරනවා. මුළු රටටම පිළිලයක් වෙලා තියෙන්නේ අද. රට පජාත වෙන තැනට පත් කරලා තියෙනවා. ජාතික සමගිය වනසන තැනට පත් කරලා තියෙනවා.එහෙට වැනෙනවා මෙහෙට වැනෙනවා. කතාවට නම් හරිම දක්ෂයි. නමුත් ක්‍රියාමාර්ග ගන්න බැරි කොන්ද පණ නැති පාලකයෙක්. ”

සුදු ඇදුම අද සත පහකට වැඩක් නෑ…පස්වාන් දහසකට සමාවෙන්න, මං හරිම බයගුල්ලෙක්, මං පතෝලයෙක්, මට කිසිම් කොන්දක් පණ නෑ. …. එහෙනම් දෙන්නේ නැතුව පලයං….

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top