LNW SPY

රුසියානු කෙල්ලන් සමග හුරතල් වි BMW ඇලට දැමු VVIP පුත්‍රයා කවුද? ඇත්ත වහන්න හැදුවොත් CCTV දර්ශණ එලියට දානවා…

Published on: Mar 17, 2018- අද(මාර්තු 17) උදෑසන 6 ට පමණ තලවතුගොඩ කිඹුලාවල කීල්ස් සුපිරි වෙළඳ සැල ඉදිරිපිට ඉදිරිපිටදී වේගය පාලනය කර ගැනීමට නොහැකිව මෝටර් රථ දෙකක ගැටී මාර්ගයෙන් ඉවතට පැන අසල පිහිටි වැවට වැටුන BMW I8 වර්ගයේ අතී සුඛෝපභෝගි මෝටර් රථයේ ඇත්ත කතාව වසන් කිරිම සදහා ජනාධිපති මාධ්‍ය එකකයේ කටු කන සුනඛයන්ගේ අසීමාන්තික උත්සහයන් නිසාම ඒ පිළිබඳව සත්‍ය සහ නිවැරදිම කතාව අප විශේෂ වාර්තාකරු අනාවරණය කර තිබේ.

අදාල BMW I8 වර්ගයේ අතී සුඛෝපභෝගි මෝටර් රථය VVIP පුත්‍රයා විසින් පැදවු බවත් ඊට අදාළ සියලුම සාක්ෂී අප සතුව තිබේන බවත් අප කතාව ආරම්භයේම සටහන් කර තබන අතර මීට පෙර 2016/10/09දා කොළඹ පිහිටි ප්‍රධාන පෙලේ සමාජ ශාලාවක් වන Clique Club වෙත බීමතින් පැමිණි ජනාධිපති සජාත පුත්‍රයා යැයි කියන දහම් සිරිසේන එම සමාජ ශාලාවේ සේවකයෙකුට බරපතල ලෙස පහරදි ඔහුගේ හිසට තුවාල කිරීම සම්බන්දයෙන් වූ CCTV දර්ශන රටේ ජනතාව වෙත මුදා හැරීමට අප කටයුතු කල අකාරය මතකයේ තබා ගනිමින් VVIP පුත්‍රයා නීතියට හිස නවා ජනතාව ගොනාට ඇන්දවිම වහාම නතර කල යුතු බවද අප තරයේ අවධාරණය කර සිටිමු.

අද(මාර්තු 17) උදෑසන 5 පසුව ඇති අවස්ථාවක අධික ලෙස බිමතින් පැමිණී VVIP පුත්‍රයා තමන් පදවමින් ආ BMW I8 වර්ගයේ අතී සුඛෝපභෝගි මෝටර් රථය මෝටර් රථ දෙක හප්පවමින් ගොස් තලවතුගොඩ කිඹුලාවල කීල්ස් සුපිරි වෙළඳ සැල ඉදිරිපිට වැවට වැටුන අතර ඊට අදාළ රිය අනතුර කීල්ස් සුපිරි වෙළඳ සැලේ ආරක්‍ෂිත කැමරා වල සටහන් වී ඇති අතර, මේ සිද්ධියෙන් විනාඩි කිහිපයක් අතුලත VVIP පුත්‍රයාගේ  ආරක්ෂකයන් අදාල CCTV දර්ශණ සියල්ලම මකා දැමු අතර රිය අනතුර සම්බන්ධයෙන් බලවත් මුස්ලිම් ව්‍යපාරිකයෙකු  සම්බන්ධයක් ඇති බවට පුවත්ක්ද ප්‍රචාරය කර හැරිමට කටයුතු කර තිබේ.

VVIP පුත්‍රයා ගියේ කොහේද?

තලවතුගොඩ කීල්ස් සුපිරි වෙළඳ සැල පිහිටි බිල්ඩිමේම ඉහල මාලයේ City of London Night Club & Karoake Bar) නමින් කැරොකේ සමාජ ශාලාවක් ඇති අතර රුසියානු කාන්තාවන් විශාල සංඛාවක් සහිත එම සමාජ ශාලාවට නිරන්තරයෙන් දේශපාලන පුත්තු යන්නේ රුසියානු පහස් ලබා ගැනිම සදහා වන අතර ඊයේ රාත්‍රීයේ VVIP පුත්‍රයා ද එම ස්ථානයට ගො ඇති අතර අද අලුයම 5.36ට පමණ අදාල BMW I8 වර්ගයේ අතී සුඛෝපභෝගි මෝටර් රථයි එම ස්ථානයෙන් එලියට ගත් අතර එම වාහනයට නැග්ග සියලුම දෙනාගේ CCTV දර්ශණ ඇති අතර එම දර්ෂණයන්ට අනුව VVIP පුත්‍රයා ද එම ස්ථානයේ සිටින බව තහවුරු වි තිබේ.

ඊයේ රාත්‍රියේ 11ට පමණ එම ස්ථානයට VVIP පුත්‍රයා අදාළ මෝටර් රථයෙන් පැමිණි අතර ඔහුට ආරක්ෂාව සපයමින් 8 දෙනෙකුගෙන් යුත් මෝටර් බයික් ආරක්ෂයන් එම ස්ථානයට පැමිණි අතර සමාජ ශාලාවට ඇතුල් විමේදි ඊට අදාළ CCTV දර්ශණ පටිගත නොවන අකාරයට කටයුතු කිරිම සදහා සම්පූර්ණයෙන්ම එම පද්ධතිය අක්‍රීය කර දමා තිබේ.නමුත් උදෑසන ඉවතට පැමිනේන සහ අදාළ මෝටර් රථයට VVIP පුත්‍රයා ගොඩවන අයුරුත් එය වේගයෙන් පදවා ඉවතට ගන්නා අයුරුත් පැහැදිලිව දක්නට තිබේ.

අද අලුයම 2 පමණ් වනවිට සමාජ් ශාලාව තුල VVIP පුත්‍රයා සමග තවත් තරුණයෙකු බහින්බස් විමක්ද සිදුව ඇති අතර පසුව එම තරුණය උදෑසන 3 පමණ සමාජ ශාලාවෙන් ඉවත්ව ගොස් තිබේ.පසුව උදැසන 5.30 පමණ VVIP පුත්‍රයා තරහින් ඉවතට පැමිණ ඇති අතර තනියම BMW I8 වර්ගයේ අතී සුඛෝපභෝගි මෝටර් රථය රැගෙන වෙගයෙන් ඉවතට ගොස් තිබේ. ඒ සමගම අනතුර සිදුව තිබේන බව CCTV දර්ශන මගින් තහවුරු තිබේ.

අනතුර සිදුවු වහාම VVIP පුත්‍රයාව සිය මෝටර් බයික් ආරක්ෂක බලකාය විසින් ඉවතට ගත් අතර වහාම ඔහු එම ස්ථානයෙන් ඉවත්කිරිමට කටයුතු කර තිබේ.කෙසේවෙතත් අනතුර හේතුවෙන් VVIP පුත්‍රයාගේ දණිස් ප්‍රදේශයේ සහ වැලිමිට ප්‍රදේශයේ තැලිම් ඇතිව ඇති අතර ඔහුගෙ පපුව ප්‍රදේශයේද තැලිමක් හටගෙන තිබේන අතර මේ වනවිට VVIP පුත්‍රයා හොංකොං බලාගොස් ඇත්තේ ප්‍රතිකාර ගැනිමට බවයි වාර්තා වන්නේ.

ඊයේ රාත්‍රීයේ VVIP පුත්‍රයා සමාජ ශාලාවේ බිල් එක ඔහු සමග ගිය ප්‍රබල ව්‍යාපාරිකයෙකුගේ පුත්‍රයෙකු විසින් හරහා ගෙවා ඇති අතර එම මුදල  දෙලක්ෂ දහසය දහස් හැත්තෑවක් (216070.00) වන අතර ඊට අදාළ සාක්ෂී සහ CCTV විඩියෝ අප සතුවද ඇති අතර එම අනාවරණය කිරිමට පෙර අදාළ VVIP පුත්‍රයා තමන්ගේ වරද පිළිගැනිමට කටයුතු කරන්නේද යන්න අප බලා සිටිමු.

අදාළ BMW I8  වර්ගයේ මෝටර් රථය ලියාපදිංචි වි ඇත්තේ අදාළ VVIP පුත්‍රයාගේ සමාගමකට වන අතර අද සවස තලංගම පොලිසියට පැමිණි ඔහු විසින් ලබාදුන් කට උත්තරයටද අනුව මෝටර් රථයේ නියම උරුමක්කාරයා හදුනාගත් හැක.

මෙම සිද්ධිය සම්බන්ධව තලංගම පොලිසිය විසින් පරීක්ෂණ පවත්වනු ඇත.බලවත් මුස්ලිම් වියාපරිකයකු මෙම සුඛෝපභෝගී මෝටර් රථය පදවාගෙන ගොස් තිබෙන අතර, ප්‍රභල මුස්ලිම් දේශපාලනඥයකුගේ ඥාති සම්බන්ධතවයක්ද පවතීන බවට ජනාධිපති මාධ්‍ය එකකයේ ලපයි සිපයි කොලු ගැටයන් ගන්නා උත්සහය සම්බන්ධයෙන් විනාඩි කිහිපයක නිහඬතාවයික් අප දක්වන අතර බොරු  කියන්නට ගොස් හත්පොලේ ගා ගත් හැටි අමතකනම් Clique Club සිදුවිම යලිත් මතකයට නගා ගන්නා ලෙසටද අප ඉල්ලා සිටිමු.

අමතක වු ඉතිහාසය යලී මතකයට 

පහර කෑ සමාජ ශාලා ආරක්ෂකයාට මරණ තර්ජනය කල විඩියෝව මෙන්න -සිරිසේන, මේ දහම් කොලුවා හැර …සිරිසේනට දාව චමිලාට උපන් ශහසුක කොලුවාද හැර වෙනත් දහම් කොලුවෝ සිටිද?

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top