LNW SPY

පතෝල වැටකොළු ආණ්ඩුව නීතිය සහ සාමයට වඳපෙති දෙයි… “රනිල් බිය නොවන්න මරන හැටි මම පෙන්වන්නම්”… රනිල් පැන්නිමේ එජාප සටන පාවාදිමේ අභියස…

Published on: Mar 9, 2018- විශ්වාසභංගයෙන් සහ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ  නායකත්වය අර්බුදයට ජාතිවාදයෙන් සහ පක්ෂයේ කැරලිකරුවන් බා ගැනිම සදහා මෙහෙයුමක යේදි සිටින අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා අද(08) එජාප කැරලිකාර කණ්ඩායමේ සමජිකයෙකු වු රංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර නීතිය හා සාමය පිළිබඳ කැබිනට් අමාත්‍යවරයා ලෙස පත් කිරිමට යෝජනා කිරිම සහ එම තනතුර බණ්ඩාර භාර ගැනිමට කටයුතු කිරිම හේතුවෙන් එජාපයේ රනිල් විරෝධී කැරලිකරුවන් කුපිතව සිටින බව අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළා.

අද උදැසන හදිසියේම  රංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර ට ජනාධිපති ලේකම්කාර්‍යාලයට පැමිණේන ලෙස දැනුම්දි ඇති ආතර එහි පැමිණෙන තුරු කුමක් සදහා තමන් කැදවු බව තමන් නොදන්නා බව රංජිත් අප දේශපාලන වාර්තාකරු හමුවේ පවසා තිබේ.

“මම එතනට යනකම් දන්නේ නෑ මට එන්න කිව්වේ ඇයි කියලා.. සමහර විට ජනාධිපති තුමාට මොකක් හරි අදහසක් ඇති… “යනුවෙන් රංජිත් පවසා තිබේ.

කෙසේවෙතත් මහනුවර ඇතුළු රටේ ප්‍රදේශ කිහිපයක සිදුවන කළකෝලහාල හේතුවෙන් රට පත්ව අරාජිකත්වයෙන් මුදවා ගැනීම වෙනුවෙන් නීතිය හා සාමය අමාත්‍යධුරය සඳහා ෆීල්ඩ් මාෂල් සරත් ෆොන්සේකා මහතාව පත්කරන ලෙස රජයට පක්ෂපාතී ජනමතයක් නිර්මාණය වී තිබුණද මහින්ද හමුවිමෙන් පසුව දිගටම රිවස් ගියරයේම රටද රැගෙන යන සිරිසේන ජනපති ඊයේ(07) රාත්‍රීයේ රනිල්ගෙන් ලැබුන යෝජනාවට එකහෙළාම කැමත්ත පලකර තිබේ.

පළාත් පාලන මැතිවරණයෙන් පසුව එජාපයේ අලුයට සිටි රනිල් විරෝධි කණ්ඩායම වේගයෙන් සිය මෙහෙයුම් දියත් කල අතර රනිල්ගේ ලගම ඥාති පිරිස්ද එයට සහය දිම හේතුවෙන් පක්ෂයේ නායකත්වය සහ අගමැතිකම අතහැර යෑම හැර වෙනත් විකල්පයක් රනිල්ට ඉතුරු වි තිබුනේ නෑ.

ඒ අනුව එජාපයේ කැරලිකාර කණ්ඩායම් දිගින් දිගටම තැන තැන හමුවෙමින් සිය මෙහෙයුම් සම්බන්ධයෙන් සාකච්ඡා කරමින් සිටි අතර එම සාකච්ඡා සදහා සහභාගි වු පිරිස අතර රංජිත් මද්දුම බණ්ඩාරද සිටි අතර එය රනිල් පිළට බරපතල ගැටලුවක්ද වි තිබු බවයි අප වාර්තාකරු අනාවරණය කළේ.

එජාප රනිල් විරෝධි පෙරමුණේ ජ්‍යෙෂ්ඨ මන්ත්‍රීවරයෙකු අප දේශපාලන වාර්තාකරු සමග පවසා ඇත්තේ

“එක පැත්තකින් ජාතිවාදය ගෙනල්ලා ලොක්කා විශ්වාසභංගය යටගහ ගත්තා…දැන් වරප්‍රසාද දිලා අපේ එවුන් ටික අල්ල ගන්න හදනවා…. මද්දුම බණ්ඩාරට කොන්දක් නෑ “යනුවෙනි.

කැළණිය හුනුපිටිය ප්‍රදේශයේ පැවති උත්සවයකට සහභාගි වීමෙන් අනතුරුව අමාත්‍ය ෆීල්ඩ් මාෂල් සරත් ෆොන්සේකා ජනපතිට දුන්නු කණේ පාර

“විශාල පිරිසක් නෙමෙයි රාජපක්ෂවදින් විරුද්ධ වුණා. රාජපක්ෂවාදින් අවබෝධ කරගෙන ඉන්නවා මම එවැනි තනතුරක් ගත්තොත් මම මගේ රාජකාරිය හරියට කරනවා. එතකොට නීතිය හරියට ක්‍රියාත්මක වෙයි එතකොට දූෂිතයන්ගෙන් පිරිණු රාජපක්ෂ කල්ලියට ඒක අභියෝගයක් වෙයි කියලා.”

“එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කවුරුවත් විරුද්ධ වෙලා නෑ. ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පක්ෂයේ මහලේකම්තුමා පවා මාත් එක්ක කතා කළා. ඔවුන් ජනාධිපතිතුමා එක්ක කතා කළා. සන්ධානයේ මහලේකම් අමරවීර මහත්තයා මට කතා කරලා සුභ පැතුවා. ඔවුනුත් ජනාධිපතිට ගිහිල්ලා කිව්වා මේක දිය යුතුමයි කියලා. නමුත් පොහොට්ටුවට ආශීර්වාද කරන කට්ටිය තමයි මේකට බයේ වෙව්ලන්නට පටන් ගත්තේ.”

“ඒ තනතුර දැන් වෙනකෙනෙකුට දීලා තියනවා. රංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර ඇමතිතුමාට. එයා දන්නේත් නෑ, දන්නෙත් නැතුව ජනාධිපති කාර්යාලයට එන්න කියලා එකපාරටම දීලා තියනවා. ඒ තීරණ ගැනීම ගැන අපිත් අපේ අප්‍රසාදය පලකරනවා. ඉදිරියට අපි අවශ්‍ය පියවර ගන්නවා රට වෙනුවෙන් විතරක්.”

රංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර ෆොන්සේකාගෙන් සමාව ගනී…..

නීතිය හා සාමය පිළිබඳ අමාත්‍යවරයා ලෙස දිවුරුම් දී පිටතට පැමිණි වහාම සරත් ෆොන්සේකා මහතාට දුරකථන ඇමතුමක් ගෙන ඇති රංජිත් මද්දුම බණ්ඩාර අමාත්‍යවරයා “ෆීල්ඩ් මාර්ෂල් තුමා, මගේ තුන් හිතකවත් මෙහෙම දෙයක් තිබුණේ නෑ. ඔබතුමා දන්නවනෙ මගෙ අසනීප තත්වය ගැනත්. ජනාධිපතිතුමා කතා කරලා මේ අමාත්‍යාංශය බාර ගන්න කිව්වාම මට ඒක නොකර ඉන්න බෑ. මට සමාවෙන්න” යනුවෙන් පවසමින් සමාව අයැද ඇති බවද වාර්තා වේ.

ඩිල් සහ හතර විලීලැජ්ජාව වහගන්න සිරිසේන සීනී බොල බෙදයි..

මේ අතර නීතිය හා සාමය පිළිබඳ ඇමතිකම සදහා සරත් ෆොන්සේකා පත් කිරිමට තරම කොන්දක් නොමැතිව අසරණ වු සිරිසේන ජනාධිපතිවරයා එම පත්විම කර පැය කිහිපයක් ඇතුලත් තමන් ලගම ඉන්නා කණ්ඩායම් වලින් එල්ල වු දැඩි අප්‍රසාදයට හමුවේ ඔහුන්ට තනී ආණ්ඩුවක් හැදිමේ අශාව පහල කිරිමට සමත්ව තිබේන බව ජනාධිපති ලේකම් කාර්‍යාලයේ ඇම්බැටටයන්ගෙ ප්‍රකාශ වලින් පෙනී ගොස් තිබේ.

රනිල් එලවා ශ්‍රි ලංකා නිදහස් පක්ෂ,එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ කොටසක් සහ ඒකාබද්ධයේ කොටසක් මෙන්ම සුළු පක්ෂ එකතු කරගනිමින් ආණ්ඩුවක් හැදිමේ මේනීයාවකින් මෛත්‍රී ජනාධිපතිවරයා පෙලුනු අතර අද සිදුවු හතර විලී ලැජ්ජා සහගත වැඩෙන් පසුව සිය ඇම්බැට්ටයන්ට ආපසු එම කැරට් අලය පෙන්වා ඇති බවද වාර්තා වේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top