Conspiracy

කොස්ගම ආයුධ ගබඩාව පුපුරුවා හැරිම කුමන්ත්‍රණයක්… ආණ්ඩුවත් පිලිගනී…. ජනාධිපතිතුමනී වහාම ජනාධිපති කොමිසමක් පත් කරනු!… කුමන්ත්‍රණකරු වහා අල්ලනු! … පුවත කියවන්න …..

ලෝව බිහිසුනු ත්‍රස්තවාදීන් වසර දෙකකට අඩු කාලයකදි පරාජය කරමින් මවුබිමේ සදාකාලික විරයන් බවට පත්ව සිටින ත්‍රිවිධ හමුදාව මුදවා ගැනිමේ හමුදාවක් (Salvation Army)බවට පත්කිරිමේ මහා මෙහෙයුමේ දැවැන්තම අදියර පසුගිදා කොස්ගම ත්‍රිවිධ හමුදා ආයුධ ගබඩාව පුපුරුවා හැරිම හරහා සිදුකල යහපාලනය දැන් එම සත්‍ය රටේ ජනතාවට වසන් කිරිම සදහා සියලු පරික්ෂණ යටපත් කල බව අප දැඩි ලෙස අවධාරණය කල අතර වගකිම් සහිතව වාර්තාකරණයේ යෙදේන lankanewsweb.today වෙබ් අඩවිය අදාළ පිපුරුම සිදුකල අයුරු A to Z අනාවරණය කල අතර එම අනාවරණයෙන් පසුව අප වෙබ් අඩවිය ලංකාවේ තහනමට පවා ලක්වුනා.

2016 ජුනී 5 වැනිදා ඉරිදා සවස 5.45ට සාලාව යුධ හමුදා අවි ගබඩාව පුපුරා හැරිම යහපාලන ආණ්ඩුවේ උවමනාව මත සිදුව ඇති අතර ඉතාමත් සැලසුම්ගතව හා සුක්ෂම අයුරින් සිදුකලද අප ආරක්ෂක තොරතුරු වාර්තාකරුගේ දක්ෂතාව මත පැය 48 යන්නට මත්තේන් සියල්ලම අනාවරණය කිරිමට අප සමත් විය.

දැන් වසර දෙකකට ආසන්න වෙමින් තිබියදි කොස්ගම පිපුරුම නිකම්ම පිපුරුමක් නොව ඒ පසුපස යම් කුමන්ත්‍රණයක් දියත් වු බව එජාප පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී නලින් බන්ධාර ආනාවරණය කර තිබේ.

ඔහු කියන ආකාරයට එය රාජපක්ෂලාගේ වැඩකි.එම පිපුරුම කලේ රාජපක්ෂලාද, සිරිසේනලාද, රනිල්ලාද යන්න අපට වැඩක් නැත.අපට අවශ්‍ය වන්නේ සැබෑවටම අප එදා සිට අනාවරනය කල අකාරයට කොස්ගම ත්‍රිවිධ හමුදා ආයුධ ගබඩාව පුපුරුවා හැරිම පසුපස දේශපාලන කුමන්ත්‍රණයක් ඇති බව තහවුරු විමයි.

හැම මගුලටම කඩුව වනමින් ජනාධිපති කොමිෂන් සභා පත්කරන සිරිසේන ජනාධිපතිතුමනි දැන් එලබ ඇත්තේ ඔබේ වාරයයි….අප අප විසින් අනාවරණය කල පිටු 35කට ආසන්න අනාවරණය සම්බන්ධයෙන් තවමත් එලෙසම පෙනී සිටින්නට සුදානම් එදා ද අප පුල පුලා කියා සිටියේ සත්‍ය රටේ ජනතාවට වසන් කිරිම සදහා සියලු පරික්ෂණ යටපත් කලද අප නිරන්තරයෙන් සත්‍ය වෙනුවෙන් පෙනී සිටින බවයි.

මේ දිගු ලිපිය අවසානයේ අපි ඔබට ඉතා වැදගත් යමක් අනාවරණය කරමු. එනම් “X” අවි ගබඩාවට පිවිසීමට ප්‍රථම ඒ භාර ලුතිනන්වරයා විසින් ලබාදුන් අවි ගබඩාව සම්බන්ධ ඉන්වෙන්ට්‍රිය, තමන් වෙත ලබා දුන් ස්කෑනරයට නිෂ්පාදකයා විසින් යොදන ලද අංකය (Serial Number) සඳහන් ස්ටිකරය සහ තමන් විසින් තම “Pen Drive” වෙත ස්කෑනරය වෙතින් පිටපත් කරගන්නා ලද සියලු දත්ත පිපිරීමට පෙර සුරක්ෂිතව ඉවත් කරගැනීමටද රටින් බැහැර කර ගැනීමටද “X” සමත්වූ බවයි.

අනාගතයේදී නිසැකව බිහිවන, රටට සැබවින්ම ආදරය කරන රජයක් විසින් මේ ඛේදවාචකය පිලිබඳව පවත්වනු ලබන විධිමත් පරීක්ෂණයකදී සහ ඉන් පසුව සිදුකරනු ලබන නඩු විභාගයකදී රජයේ සාක්ෂිකරුවකු ලෙස “X”ද ඉහත කී ලේඛනයන්ද අතිශය වැදගත්ය.

(එම සම්පුර්ණ අනාවරණය පහතින් කියවන්න….)

සාලාව අවි ගබඩාව පිපිරීමේ කුමන්ත්‍රණයේ ඇතුල් කතාව lankanewsweb.today ආරක්ෂක තොරතුරු වාර්තාකරු

“යකෝ දැන් පුපුරනවා, අම්මට …..(Digital?) නැතුව මෙතනින් දුවපියව්” අති විශේෂ හෙළිදරව්ව

රනිල්-මෛත්‍රී-ෆොනී කල ලංකා ඉතිහාසයේ දරුණුතම පාවාදීම- යුධ හමුදා අවි ගබඩාව පුපුරුවා හැරිම

යුද හමුදා අවි ගබඩාව පුපුරුවා හරි ආණ්ඩුවේ මෙහෙයුම,කඳවුරේ ආරක්ෂාව අඩපණ කල හැටි

යුද හමුදා අවි ගබඩාව පුපුරුවා හැරිම කුමන්ත්‍රණයක්! අපි කියූ දෙයක් වැරදිලා නෑ

කොස්ගම පිපුරුවාද?පරික්ෂණ වලින් හමුදා බුද්ධි අංශ ඉවතට!

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top