LNW SPY

බැඳුම්කර වාර්තාව දුර්වල එකක්…හැදුවේ රවීව එල්ලන්න ඒවා හදේ…. ජනපති පොට වරද්දවා ගත්තොත් සොරී තමා

බැඳුම්කර විමර්ශන ජනාධිපති කොමිසමේ නිර්දේශ ඇතුළත් වාර්තාව පිළිබඳව ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතා නිකුත් කළ ප්‍රකාශය සම්බන්ධයෙන් කලබලයට පත්නොවන ලෙස අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨ සමාජිකයන් හමුවි පවසා තිබේ. වාර්තාව හරහා රවී කරුණානායක එල්ලන්න සමහරුන්ට අවශ්‍ය වුණත් ඊට පසුබිමක් මේ හරහා නොලැබි ඇති බවයි.

එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ජ්‍යෙෂ්ඨ මැති ඇමතිවරුන් පිරිසක් අරලිය ගහ මන්දිරයේදී ඊයේ (04) අගමැතිවරයා හමුවි බැදුම්කර වාර්තාව සම්බන්ධයෙන් ජනාධිපතිවරය දැක්වු අදහස් සම්බන්ධයෙන් කරුණු විමසා ඇති අතර එහිදි එම ජ්‍යෙෂ්ඨයන් පෙන්වා දි ඇත්තේ ජනාධිපතිවරයාගේ ප්‍රකාශය සිරස, ඇතුලු රනිල් විරෝධී වැරදි ආකාරයට අර්ථ් කතනය කරමින් එජාප පාක්ෂිකයන් කුලප්පු කරමින් සිටින බවයි.

“බැදුම්කර කොමිසමෙන් අන්තිමට සිදු වුණේ කන්දක් විලිලාලා මී පැටියෙක් වැදුවා වගේ වැඩක්…”බැඳුම්කර වාර්තාව දුර්වල බවත් බැඳුම්කර ගනුදෙනුවෙන් රටට පාඩුවක් සිදු වී තිබෙනවා නම් ඒ පාඩු වූ මුදල අය කර ගත යුතු බව ද රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා සඳහන් කර තිබේ.

පළාත් පාලන මැතිවරණය පැවැත්වීමට නියමිතව තිබියදී මේ වාර්තාව මෙසේ එළිදක්වා ජනාධිපතිවරයා මෙවැනි ප්‍රකාශයක් කිරීම සහ එමගින් මැතිවරණයට එල්ල විය හැකි බලපෑම ගැන ද එහිදී ජ්‍යෙෂ්ඨයන් දීර්ඝ වශයෙන් සාකච්ඡා කර ඇති අතර පළාත් පාලන ඡන්ද ප්‍රතිඵල අනුව ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂයට සිදු වන්නේ එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ඔඩොක්කුවටම වැටීමට බවද එම් ජ්‍යෙෂ්ඨයන් අගමැතිවරයාට පෙන්වා දි තිබේ.

ජනාධිපතිවරයා එක්සත් ජාතික පක්ෂයට විරුද්ධ අන්තවාදීන්ගෙන් සහ අවස්ථාවාදීන්ගෙන් ප්‍රවේශම් විය යුතු බවත් ඔහුගේ පක්ෂය ශ්‍රී ලංකා නිදහස් පක්ෂය වුණත් රටේ ජනාධිපතිවරයා ලෙස ඔහුට ඡන්ද පදනම තියෙන්නේ එක්සත් ජාතික පක්ෂය සමග බව ද එම කණ්ඩායම පෙන්වා දි තිබේ.

ජනාධිපතිවරයා එය තෙරුම් ගත යුතු බවත් එසේ නොමැති වුවහොත් ජනාධිපතිවරයාගේ සහයෝගයට සහ රැකවරණයටත් අවසානයේදී කිසිවකු නොසිටිනු ඇති බව එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨයන් කල ප්‍රකාශය අගමැති රනිල් විසින්ද තහවුරු කර තිබේ.

“මම අර්ජුන මහේන්ද්‍රන් මහතා ශ්‍රී ලංකා මහා බැංකුවේ අධිපති ධුරයට පත් කිරීම නීත්‍යාණුකූල බව ජනධිපති කොමිසම පිළිගෙන තිබෙනවා. ඒත් මම පාර්ලිමේන්තුවේදී අර්ජුන මහේන්ද්‍රන් සහ පී සමරසිරි යන මහත්වරුන් ගැන කතා කළා කියා ඒ වාර්තාවේ තිබිල තියනවා.මම පාර්ලිමේන්තුවේදී කියා සිටියේ වගකීමක් ඇතිව වැඩ කරන්න පත් කළ ඒ නිළධාරීන් මට ඉදිරිපත් කළ කරුණුයි.මහ බැංකු අධිපති අර්ජුන මහේන්ද්‍රන්… පී සමරසිරි නියෝජ්‍ය අධිපති සහ ටෙන්ඩර් මණ්ඩලයේ ප්‍රධානියා…ඒ අය අපව නොමග යැව්වද නැද්ද කියා මම අදටත් දන් නෑ”

හිටපු මුදල් අමාත්‍ය රවී කරුණානායක මහතාට එරෙහිව අල්ලස් හෝ දුෂණ විමර්ශන පනත සහ අපරාධ නීතිය යටතේ නඩු දැමිය යුතු බවට කොමිසම් වාර්තාව කර ඇති නිර්දේශය ප්‍රශ්නයක් වී තිබෙන බවද එජාප ජ්‍යෙෂ්ඨයන් පෙන්වා දි තිබේන අතර ඔහුන් එහිදි පෙන්වා දි ඇත්තේ.

“අල්ලස් ගත්තා නම් ඒක මහා භාණ්ඩාගාර බැදුම්කර ගනු දෙනුවට සම්බන්ධ වෙන්නේ කෙසේද කියා අදාළ වාර්තාවේ සඳහන් විය යුතු වුණත් එවැනි තත්ත්වයක් නැහැ. එහෙම නම් අල්ලස් හෝ දුෂණ විමර්ශන කොමිසම මේ චෝදනා විභාග කර ඔප්පු කළ යුතුයි.නීති විශාරදයින්ගේ මතය වී තිබෙන්නේ නීති පති දෙපාර්තමේන්තුව මේ කරණයේදී අනවශ්‍ය ප්‍රශ්නයක දැන හෝ නොදැන පැටලිලා කියලා.”

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top