LNW SPY

බැඳුම්කර ජනාධිපති කොමිසම් වාර්තාව ජනපති අතට….කොමිසම සමයං නටලා….හොරු එලියේ රටේ ජනතාව අනාථයි…ගමේ ඡන්දය ගන්න වාර්තාව සේල් දමයි

මහබැංකු බැඳුම්කර ගනුදෙනුව සෙවීම සඳහා පත් කළ ජනාධිපති විමර්ශන කොමිසමේ වාර්තාව ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන මහතාට භාර දෙන බව එම කොමිසමේ ‍ලේකම් සුමතිපාල උඩුගමසූරිය අනවරණය කර අදාළ වාර්තාව දෙසැම්බර් 31 වනවිට බාර දෙන බවට කලින් සදහන් කලද පසුව එය දින නියමයක් නොමැතිව කල් දැමිමේ උත්සහයක් ඇති බවට වෙබ් අඩවි හරහා වාර්තා පලවිමත් සමග අද හෝ හෙට අදාළ වාර්තාව මාධ්‍ය සංදර්ශණයක් පවත්වමින් භාර විමට නියමිත බවයි අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළේ.

ඒ අනුව හදිසියේම කොමිසමේ ‍ලේකම් සුමතිපාල උඩුගමසූරිය සදහන් කර ඇත්තේ සියලු සාක්ෂි කැඳවා සටහන් කිරීමෙන් අනතුරුව එහි වාර්තාව සකස් කිරීම ආරම්භ කළ බවත් මුද්‍රණ දෝෂ පැවැතිය ද වාර්තාව ලබන (31) භාර දෙන බවයි.

මහබැංකු බැඳුම්කර ගනුදෙනුව පිළිබඳ සොයා බැලීම සඳහා ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන විසින් මේ වසරේ ජනවාරි 27 වෙනි දින මෙම කොමිසම පත් කරනු ලැබිය. එම කොමිසම මාස තුනක් සඳහා පත් කළ අතර එහි කාලය අප්‍රේල් 27දා අවසන් විය. නමුත් තවදුරටත් සාක්ෂි විමසීම සඳහා එම කොමිසමේ කාලය තවත් මාස 03කින් දීර්ඝ කිරීමට ජනාධිපතිවරයා පියවර ගත්තේය. එය ද ඉකුත් 08දා අවසන් වීමට තිබූ අතර එහි කාලය නැවත දෙසැම්බර් 31වෙනිදා දක්වා දීර්ඝ කිරීමට ජනාධිපති මෛත්‍රීපාල සිරිසේන විසින් කටයුතු කළේය.

කෙසේවෙතත් අප දේශපාලන වාර්තාකරු සදහන් කළේ අදාළ වාර්තාව හරහා බැදුම්කර විකිණීම සදහා කෙලින්ම වගකිවයුතු අග්‍රාමාත්‍ය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතාට චොදන එල්ල වි නැති බවත් අදාළ වාර්තාව හරහා බැඳුම්කර අලෙවියෙන් රජයට පාඩුවක් වුනා යැයි නිගමනයක්ද කර නොමැති කර නොමැති බවයි.

මුල්‍ය වංචාව සිදුවන සමයේ සිටි මහ බැංකු අධිපති අර්ජුන් මහේන්ද්‍රන් සහ ඔහුගෙ බැණා හෙවත් පර්පෙචුවල් ට්‍රෙෂරීස් සමාගමේ හිමිකාර අර්ජුන් ඇලෝසියස් ට මෙන්ම එජාපයේ සජිත් පිළේ දැඩි දෝෂදර්ශනයට ලක්වන හිටපු මුදල් අමාත්‍ය රවී කරුණානායක අතර පැවැති සබඳතාව අනාවරණය කර ඇති අතර ඒ සදහා නෛතික ක්‍රියාමාර්ග ගැනිම සදහා පමණක් බ්ලපැම් කර තිබේන බවයි අනාවරණය වි ඇත්තේ.

පළාත් පාලන මැතිවරණයේදී ශ්‍රි ලංක නිදහස් පක්ෂයේ පොදු හතුරා ලෙස මෛත්‍රී පිළෙ බහුතරයක් හදුන්වන එක්සත් ජාතික පක්ෂය බිම්මට්ටමේදි අපහසුතාවයට පත්කිරිම සදහා උපක්‍රමශීලීව ජනාධිපතිගේ බැඳුම්කර කොමිසමේ වාර්තාව යොදවා ගැනිමේ උත්සහයක් ඇති බවයි අප දේශපාලන වාර්තාකරු අනාවරණය කළේ. ඊට අමතරව එම වාර්තාව පෙන්වවමින් පසුගිය රාජපක්ෂ සමයේ සිදුවු බැදුම්කර වංචා වන පිළිබඳව ගම්මට්ටමේ ජනතාව අතර විවිධ කතා පතුරු විමට ශ්‍රිලනිප මෛත්‍රී පිළ මෙහෙයුමක් දැනටම ක්‍රියාත්ම කරමින් සිටින බවටද තොරතුරු අනාවරණය වි තිබේ.

Copyright © 2017 LNW TODAYThemetf

To Top